Showing: 1 - 9 of 360 RESULTS
Aktuality

Zápis do I. třídy

Zápis dětí do I. třídy Základní školy, Bruntál, Rýmařovská 15, příspěvková organizace proběhne v pátek 12.4.2019 od 14.00 do 17.00 hod. a v sobotu 13.4.2019 od 8.00 do 11.00 hod. v „růžové budově“, Rýmařovská 12.

!RODNÝ  LIST DÍTĚTE S SEBOU!

Aktuality ZŠ speciální

Čarodějnice v VII.C

I my jsme si 30. duben prožili ve stylu pálení čarodějnic. Nejprve jsme si s panem učitelem povídali o významu tohoto dne, který se pro někoho může zdát strašidelný, ale my už dnes víme, že pálení čarodějnic je tradice a oheň, který lidé zapalovali, je měl právě před těmito bytostmi ochránit.

Pak jsme si společně jednu takovou čarodějnici namalovali. Všichni jsme si povídali, každý měl určeno, co bude přesně malovat tak, aby nám v konečném důsledku vznikl celý obrázek.

Když bylo namalována, popisovali jsme, co taková čarodějnice má ve své povinné výbavě, něco jako auto, které musí mít lékárničku atd., ale také jsme si řekli, jaká čarodějnice může být. Každý z nás to vnímá jinak.

Na závěr jsme si naše společné dílo pověsili na magnety na tabuli 🙂

Aktuality Divadelní festival Kytka Základní škola ZŠ speciální

Kytka – jak to letos dopadlo?

Festival Kytka po šestnácté….

Letošní ročník festivalu se uskutečnil 16. listopadu v prostorách městského divadla v Bruntále. Na pódiu se vystřídalo deset souborů ze čtyř organizací. Největší zastoupení měla tradičně naše škola, podpořit nás přišli i kolegové ze ZŠ Petrin, ZŠ Okružní a z jazykové školy Aristea v Krnově.  Festival navštívilo přibližně 500 diváků. A jaký byl? Pohodový, klidný a…. (Pokračování textu…)