Showing: 1 - 9 of 110 RESULTS
Aktuality Profese 2012 Základní škola

Rybičková pomazánka

V rámci pracovních listů Profese 2012 se žáci třetí třídy dozvěděly nové informace o rybách, kde žijí, jak nám mohou být prospěšné, ale také to, jak by měl člověk chránit jejich životní prostředí. Zjistili jsme, že ryby jsou sladkovodní a mořské. Některé jsme poznali na obrázku, ostatní jsme si vyjmenovali a vyhledali na internetu, jak vypadají ve skutečnosti.

(Pokračování textu…)

Profese 2012 Základní škola

Vařili jsme pudink

V rámci projektu Profese 2012 si mají žáci třetí třídy po vypracování pracovního listu, který se zabývá právě touto dobrotou, uvařit pudink. V pracovním listu jsme si přečetli, co vše k uvaření pudinku potřebujeme, jaké náčiní použijeme, jaké druhy pudinků máme. Zjistili jsme, že existuje spousta různých příchutí, podle obrázků jsme je poznávali a zapsali si je.

(Pokračování textu…)

Aktuality Profese 2012 Základní škola

Odkud se bere vejce

Žáci třetí třídy se pomocí pracovního listu „Profese 2012“ v předmětu praktické práce dozvěděli, odkud se bere vejce. Nejdříve jsme si povídali o vejcích a pomocí obrázků jsme si popsali celou cestu vajíčka od jeho vzniku až na náš talíř. Žáci byli šikovní a pěkně vyprávěli, hodně toho věděli sami. Jen jsme si navíc řekli, že vajíčko je nejen slepičí, ale i husí, kachní, křepelčí či obrovské pštrosí. Vyzkoušeli jsme si i malý test o potravinách. (Pokračování textu…)

Aktuality Profese 2012 Základní škola

Navlékáme a řadíme prvky

Žáci první třídy pracovali v projektu „Profese 2012“ s pracovním listem číslo 26. Vymalovali si nejdříve draka, kterého by si chtěli pouštět v podzimním větru. Vyzkoušeli si namalovat první i poslední korálek na šňůrce. Potom si navlékali opravdové korálky na bužírku. Tato činnost se prvňáčkům moc líbila. Nejdříve si navlékal korálky každý podle svého vkusu. (Pokračování textu…)

Profese 2012 Základní škola

Zeleninová polévka

V rámci projektu Profese 2012 v hodinách předmětu Praktické práce žáci třetí třídy vařili zeleninovou polévku. Této činnosti předcházela důkladná příprava. V prvouce si žáci procvičovali druhy zeleniny, snažili se rozeznat všechny, které se dají u nás koupit. Taktéž pracovali s pracovním listem, který byl v rámci projektu vytvořen.

(Pokračování textu…)

Aktuality Profese 2012 Základní škola

První pracovní listy z Profese 2012

Naši prvňáci se letos také zapojili do projektu Profese 2012. V rámci předmětu Praktické práce se začínají seznamovat s pěti tématy – kuchařské práce, truhlářské práce, zahradnické práce, pečovatelské a údržbářské práce. Nejdříve si projdou pracovní listy zaměřené na bezpečnost práce, seznámí se s prostředím, pracovními pomůckami a nářadím. (Pokračování textu…)