Showing: 1 - 13 of 13 RESULTS
Aktuality Divadelní festival Kytka Školní akce ZŠ praktická ZŠ speciální

Malá Kytka pro mámy a táty

V úterý 5. prosince jsme ve školní jídelně přivítali rodiče a prarodiče našich žáků, kteří se přišli podívat na vystoupení svých dětí. Všechny přítomné přivítala paní učitelka Larisa Šulcová, která diváky provázela celým pořadem. Technické zázemí zabezpečoval pan učitel Vojta Gybas. Velké poděkování patří všem, kteří se na akci podíleli.

(Pokračování textu…)

Aktuality Divadelní festival Kytka ZŠ praktická ZŠ speciální

Kytka – jak to letos dopadlo?

Festival Kytka po šestnácté….

Letošní ročník festivalu se uskutečnil 16. listopadu v prostorách městského divadla v Bruntále. Na pódiu se vystřídalo deset souborů ze čtyř organizací. Největší zastoupení měla tradičně naše škola, podpořit nás přišli i kolegové ze ZŠ Petrin, ZŠ Okružní a z jazykové školy Aristea v Krnově.  Festival navštívilo přibližně 500 diváků. A jaký byl? Pohodový, klidný a…. (Pokračování textu…)

Aktuality Divadelní festival Kytka Školní akce ZŠ praktická ZŠ speciální

Divadelní festival Kytka – jak to dopadlo?

V pořadí patnáctý ročník festivalu se nesl v duchu oslav 55. výročí založení naší školy. Oslavy to byly vskutku velkolepé. Přehlídku toho nejlepšího zahájili čtvrťáci pohádkou O pejskovi a kočičce, jak slavili Vánoce a jak jim to vlk málem pokazil. Skvělé výkony herců a hereček si budou naši malí diváci dlouho pamatovat.

V dalším vystoupení, určeném původně Pro čerta, se děti seznámily se znakovou řečí. Naši malí i velcí žáci základní školy speciální ukázali, že prostě umí. Úžasné!

Dívky z Orientálního tance Dambra jsou pravidelnými hosty našeho festivalu a pravidelně nás okouzlí. V prvním bloku jako Motýlci a Tancem s hedvábnými křídly.

Kdo má rád Čo-ko-lá-du? No přece Partička, v nové sestavě a stále SUPER! Mňam.

Kytka je každý rok něčím nová. Řecké lidové tance z Krnova a nejmenší účastníci z jazykové školy Aristea, krásný tanec a kostýmy nás na chvíli přenesly na jih Evropy. Děkujeme.

Kdo rád zpívá se zvířátky, přišel si na své při vystoupení prvňáčků. Nebáli se a s přehledem rozezpívali publikum. Pomohly jim v tom netradiční hudební nástroje. Jste jedničky!

Loli Ruža – taneční soubor základní školy speciální umí rozproudit krev divákům v sále. Přidá-li se kytice růží a disko tanec, je to prostě zábava.

Konec má být pecka a to se Partičce (nejpočetnějšímu souboru naší školy) povedlo. Kdo se nebál, byl král, velký potlesk… Jste borci!

Oslavu 55. výročí pod příznačným názvem Párty dvou pětek v podání žáků páté a šesté třídy. Jak je jejich dobrým zvykem nezklamali, byli skvělí a originální.

Pozdrav krásné Latifah a Swing Military zatančil soubor Orientálních tanců Dambra. Holky prostě umí a patří jim naše poděkování za přízeň, kterou nám zachovávají.

Tance není nikdy dost, o tom nás přesvědčilo vystoupení s názvem Pozytywka. První vystoupení našich přátel z Prudniku.

Hudba Petrin a jejich skvělé autorské písničky. Děkujeme, že nám zpíváte…

SOSW Prudnik pokračuje tancem  Bambalam a So mi like it, další úžasné vystoupení.

Letošní nováčci – žáci ze Základní školy z Vrbna pod Pradědem a tanec Zorba – skvělé kostýmy, temperament, publikum jásalo.

Gitanos Negro Kamila Kováče – rapující čtveřice a nádherné podání písně New York se divákům velmi líbilo.

Vrbenští přátelé pro velký úspěch přidávají Čardáš a diváci je odměňují potleskem.

Vídeňský valčík a opět taneční soubor SOSW Prudnik – děti i paní učitelky sklízejí zasloužené ovace a naše díky.

Dancing Queen – známá píseň od skupiny ABBA a závěr naší patnácté Kytky. Růžové překvapení pro paní ředitelku a pana zástupce.

 

Ať žije Kytka 2017!!!!

 

Děkujeme všem, bez kterých by naše patnáctka nebyla:

Městu Bruntál za finanční podporu,

všem kolegům a kolegyním, kteří se podíleli na přípravě a realizaci festivalu – jsme skvělý tým snů!

 

 

Aktuality Divadelní festival Kytka

Kytka XIV. ročník – ať žije!

Jak se dělá KYTKA…

 

Je to zdánlivě jednoduché… vezme se pastelka, namalují se okvětní lístky, stonek a listy. Nakonec se vymaluje veselými barvami.
Ale s naší KYTKOU je to malinko jinak. Na začátku je nápad a pak velká spousta práce…vymyslí se pěkná pohádka, písnička nebo tanec, ušijí se kostýmy,vyrobí kulisy, děti spolu s paními učitelkami vystoupení nacvičí. Skládáme k sobě jednotlivé okvětní lístky a výsledek je stejně jako u malování – Kytka zářící veselými barvami. Podívejte se s námi.

 

Soubor Řáholníčci přispěl v letošním ročníku do naší skládanky NEPŘEKONATELNÝM zpracováním velmi oblíbené pohádky O loupežníku Rumcajsovi. Za potlesk, který naši třeťáčci zaslouženě sklidili, vděčí své paní učitelce Darji Vaňkové, která s nimi pohádku nacvičila. Zvládli obrovský kus práce a byli hvězdami festivalu. Díky patří paní učitelce Zdeňce Lašákové za kostýmní výtvarnicví a kulisy.

Škola končí…nééé až v červnu. Na pár minut skončila žákům druhé a šesté třídy. Písnička z muzikálu Rebelové Pátá. Na chvíli se vracíme v čase a kocháme se kostýmy a kulisami jako ze skutečného muzikálu. To je výsledek práce paní učitelek Yvonky a Zdeňky Lašákových a Žanety Vondrové.

Duha, bonbóny, cukrátka a naše nejmenší děťátka. Diváci měli nelehký úkol poznat mezi prvňáčky neslyšící děti. Nepoznali je. Prvňáci ze základní školy praktické a speciální byli skvělí a paní učitelky Simona Veselá, Lenka Kretová a Veronika Černotová mohou být na své žáčky náležitě pyšné. Kulisy Zdeňka Lašáková.

Naši hosté z Petrina zahájili vystoupením Kočičky z uličky. Všech deset kočiček to na prknech, která znamenají svět, rozbalilo naplno. Od svých spolužáků z publika sklidily zasloužený potlesk. Autorkou vystoupení je kočičí paní vychovatelka Zuzka Svobodová.

Přichází Vinetou nebo je to Indiánský kouzelník? Je a umí krásně čarovat. Diváci Kytky odcházejí bohatší o zážitek s netradičními hudebními nástroji. Autorky vystoupení: paní učitelka Lidka Nedopilková a Jiřinka Kalousková.

Zpěvačka Evička potěšila diváky lidovými písničkami za kytarového doprovodu paní učitelky Lidušky Nedopilkové.

Stínohra a speciální třída, naprosté překvapení 14. ročníku. Neobvyklé pojetí spojené s bubnováním a tancem. BOŽÍ, SKVĚLÉ, NOVÉ. Publikum sledovalo každý pohyb. Paní učitelka Šárka Rumianová, Vlaďka Holásková a pan učitel Vojta spolu se svými žáky ukázali Bruntálu, že UMÍ.

Mezi hosty srdečně vítáme mateřskou, základní a praktickou školu z Krnova. Rebelka všem bere dech. Lucie Vájová, která nám ji zazpívala, již několik let reprezentuje Základní školu Slezské diakonie v pěveckých soutěžích. Rebelku nacvičila se svou paní učitelkou Pavlou Stuchlíkovou. Jejím posledním úspěchem je 1. místo v celostátní sólové pěvecké soutěži Začarovaná písnička.

Zpěvačka Anna Kendrick se v roce 2013 objevila s písní Cups song, kde mimo jiné využila k doprovodu svého zpěvu i netradiční nástroj- kelímek na pití.  Žákyním z krnovské základní školy se kelímková písnička zalíbila a tak ji spolu se svou paní učitelkou Zdeňkou Mičanovou nacvičily. Byly úžasné. Děkujeme.

Tomáš a Zdenička – Ty a já + zpívající diváci. Co si zpěvák může více přát. Písnička skupiny Kryštof v podání žáků speciální třídy… „nejsou to jen tři tečky na konci frází“. Skvělý výběr paní učitelek Holáskové a Rumianové a pana učitele Vojty.

Budulínku, dej mi hrášku, povozím tě na ocásku…moderátorky Lara a Zdeňka uvádějí milé hosty ze základní školy Petrin. Sbor, flétny, malí herci a herečky. Krásné písničky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Sbor bravurně zvládá operetku. Představení uzavírá autorská písnička pana učitele Michala Dufka. Děkujeme paní učitelce Evičce Janyškové, Zuzce Procházkové a Michaele Mikulkové.

Aj da nu da naj  speciální třída v rytmu čardáše uzavírá první blok Kytky. Paní učitelky Mirka Grešková a Hela Hádělová nenechají nikdy své holky a kluky na holičkách a tancují s nimi. Rytmus čardáše rozpohybuje celé divadlo. A kostýmy – prostě nádhera – díky za ně paní učitelce Zdeňce Lašákové.

Tři třídy z druhého stupně za rámem obrazu – Listopadový den v muzeu – skvělé divadlo zahajuje druhý blok téměř rozkvetlé Kytky. Náročné publikum tleská a se zaujetím sleduje své spolužáky. Choreografie a kostýmy – paní učitelky Martina Sedláková a Laďka Zdražilová. Potlesk je poděkováním.

Přicházejí moderátorky Adriana a Nikola svými výstupy doplňují excelentně všechna představení.

 

Letošní ročník navštívil skutečný muzikálový zpěvák Kamil Kováč, který z klientů nízkoprahového zařízení sestavil skupinu Térne Čháve.

Hypnotic c-walk – C-Walk osmáci pod dohledem pan učitele Petra Brady s choreografií Františka Rajse. Jejich akrobatické kousky zvedaly publikum z křesel. Zdravotník byl přítomen a tak se fanynky nemusely bát. Super kluci.

Naši dlouholetí přátelé a bývalí žáci speciální třídy bubnovat prostě umí, opět nezklamali a publikum je pod vedením Jakuba Holčapka nadšeně přijalo. Děkujeme Polárko!

 

Kolikrát? V týdnu sedmkrát nacvičovaly Denisa, Sára a Zdeňka známou písničku skupiny Black Milk. Pod taktovkou paní učitelky Greškové se písnička podařila.

Blurred lines – Dance Again – rychlý převlek moderátorky Adrianky a tanec v choreografii paní učitelky Martinky Sedlákové začíná. Šlo vám to skvěle. Snad každý divák by to chtěl umět jako vy. Potlesk pro vás.

Třešinka na dortu a tanečnice z Dambry s Hedvábnými vějíři a tangem orient. Krása až se dech tají…

12.05 hod 14. ročník divadelního hudebního a tanečního festivalu končí. Kytka je kompletní, namalovaná a vytvořená. Povedla se.

Děkujeme všem, bez kterých by neměla ty krásné barvy a tvar.

Městu Bruntál za finanční podporu.

Všem kolegům a kolegyním, kteří se podíleli na přípravě a realizaci festivalu – jsme skvělý tým!

Speciálně:

  • za bezchybnou zvukovou režii a světla Veronice, Vojtovi a p. Bártlovi,
  • za barmanské dovednosti Hance, Lence a Soně
  • za úžasné chlebíčky Mirečko a Helenko
  • za vynikající koláčky paní ředitelko
  • za vybírání příspěvku od diváků a účetnictví projektu Alenko a Liduško
  • za odvoz kulis pane zástupce
  • za hlídací službu Zdeni, Leni, paní ředitelko a pane zástupce
  • zdravotní a hasičské službě Zdeňkovi a Michalovi
  • rodinným příslušníkům za pomoc a trpělivost

Speciální poděkování patří dvěma Zdeňkám – paní učitelce Zdeňce Lašákové, která ušila kostýmy a připravila kulisy pro většinu vystoupení žáků prvního stupně a také Zdeničce Gallasové, žákyni osmé třídy speciální školy, která vystupovala v pěti představeních.

Zvláštní poděkování paní ředitelce a panu zástupci za podporu, kterou nám poskytují.
Zdeňce Románkové, Larise Šulcové, Adrianě a Nikole za brilantní moderátorské výkony a odvahu.

 

Ať žije KYTKA 2016!!!

 

 

 

Aktuality Divadelní festival Kytka

Kytka XIII. ročník – opět přilákal mnoho diváků

Na šest stovek malých i velkých diváků přilákal do bruntálského divadla 13. ročník divadelního, hudebního a tanečního festivalu Kytka.

Hned 13 souborů se představilo na příznačném 13. ročníku tradičního festivalu.  Třináctka však byla šťastná a tak jsme mohli shlédnout celou řadu skvělých výkonů.

 

I. blok

Tradičním otvírákem se stala Partička domácích prvňáků a čtvrťáků, tanec Popelářů roztleskal publikum a festival skvěle zahájil. Který malý kluk by nechtěl být popelářem:o)

Partička Popeláři – autorky vystoupení  a kostýmy Simona Veselá, Marie Rajtrová  a Šárka Rumianová spolupráce na kulisách Zdeňka Lašáková


Maková panenka a motýl Emanuel
 ožili v podání žáků druhé třídy. V kulisách vlčích máků se odehrálo představení v nádherných kostýmech. Druháčci zdolali text s lehkostí motýlích křídel a předvedli nadstandardní výkon.

Maková panenka a motýl Emanuel – autorky vystoupení, kostýmy a kulisy Darja Vaňková a Zdeňka Lašáková, hudba Yvonka Lašáková

Spolu s Kvítkovníčky se diváci mohli seznámit s netradičními hudebními nástroji v ukázce muzikoterapie. Krása a jemnost květin spolu s hudbou vytvořila nepřekonatelnou atmosféru.
Kvítkovníčci, dramatický soubor Třeťáci pod vedením Jiřky Kalouskové a Lidky Nedopilkové spolupráce na kostýmech a kulisách Zdeňka Lašáková

Někde hořelo? Neee. To se Partička zhostila jeviště a její Hasiči opět přivedli diváky k varu. Málokdo uvěřil, že na prknech, která znamenají svět, vidí naše nejmladší žáky.

Partička Hasiči – autorky vystoupení a kostýmy Simona Veselá, Marie Rajtrová a Šárka Rumianová spolupráce na kulisách Zdeňka Lašáková

Nezbedníčky u nás ve speciální škole nemáme a tak si na ně hrajeme alespoň v divadle. A kdo se vařečky bál, ten rychle opustil sál.

Speciální třída – Nezbeda – autorka textu stálá spolupracovnice, známá textařka a hudební skladatelka Lenka Ježková, hudba Maruška Míčková a Yvonka Lašáková, kostýmy a nácvik Maruška Míčková, Hela Hadělová, Mirka Grešková

 

Nejpočetnějším souborem letošní Kytky byli hosté z Petrina a jejich dramatický a hudební soubor Petriňáček. Příběh Zajíčka, který doputoval  až k Petrinu, nadchl velké i malé diváky a ti ocenili pestré pásmo potleskem. Děkujeme milí hosté!

Petriňáček „Putování se zajícem“ autoři vystoupení a hudební doprovod Eva Janyšková, Michal Dufek, Zuzana Svobodová, Zuzana Procházková

Zvuk bubnů Djembe a žáci speciální třídy jsou každoročně zárukou netradiční podívané, ani letos nezklamali a vybubnovali si zasloužený aplaus.
Autorky vystoupení a kostýmy Vlaďka Holásková a Veronika Černotová

A aby naše skládanka byla úplná – nejen krásu orientu v představení Alibaba předvedli Kamarádi ze druhé a třetí třídy.


Autorky vystoupení: Jiřka Kalousková a Larisa Šulcová spolupráce na kostýmech Zdeňka Lašáková

První blok festivalu otevírali a také ho zavřeli borci z Partičky tentokrát jako „ Čertíci“, vždyť se blíží Mikuláš… I závěrečný potlesk byl důkazem spokojenosti diváků.

Partička Čertíci autorky vystoupení a kostýmy Simona Veselá, Marie Rajtrová  a Šárka Rumianová spolupráce na kulisách Zdeňka Lašáková

II. Blok

Počáteční obavy z náročného dospívajícího publika rozptýlilo hned první taneční vystoupení Dželem, dželem a naši hosté Gypssi jilo. Kdo netančil s nimi?

Dželem, dželem, Gypssi jilo autorka vystoupení Aranka Balážová

 

Následovala další záplava tanečního rytmu tentokrát klasický orientální tanec Raks Sharki [raks šarkí] z oblasti Egypta. Nádherné kostýmy a profesionální výkon = Dambra.

Dambra Raks Sharki autorka vystoupení Martina Joachymstálová

Domácí Teenageři ze šesté a sedmé třídy ovládají mistrně jazyk anglický a tak si mohlo publikum v rámci jejich divadelního představení angličtinu zopakovat a připomenout fakt, že je škola základ života. Teenageři jsou prostě super a happy!

  1. A a 7. A Teenageři – autorky vystoupení, kostýmy, kulisy Laďka Zdražilová, Martina Sedláková

Čtvrté vystoupení – Hip hop a Tygři z páté třídy. Publikum jásá a podporuje své spolužáky. Jsou prostě IN…své vystoupení doplnili romskou písničkou.

Tygři z páté třídy, Hip hop – autorka vystoupení, kostýmy Zdeňka Románková

Pódium nesmí vychladnout a tak tanec střídá tanec – Bollywood [čti bolyvůd] – indický filmový tanec a početný soubor Ismahan z Vrbna pod Pradědem na Kytce natrénoval a v sobotu získal pohár v Ostravském domě kultury Akord na soutěži Paforta. Dodatečně gratulujeme! Jsou prostě jedničky.

Bollywood – Ismahan – autorka choreografie Martina Joachymstálová

Co si běžný divák představí, pokud moderátorky ohlásí píseň Šun devla? Je to jednoduché: dvě zpěvačky ze speciální třídy, dvě tanečnice z osmé třídy, jedna prvňačka a jeden druhák k tomu dvě statečné paní učitelky. Sukně z daleké Indie prý tančí samy…zážitek to byl jedinečný.

Šun devla – choreografie Mirka Grešková, kostýmy – Maruška Míčková, Hela Hadělová, Mirka GreškováDalší číslo patřilo našim hostům z Rýmařova… jak se u nich tančí break dance nám převedlo pět žáků ze Školního náměstí 1. Potlesk a náš dík si opravdu zasloužili.

Break dance – ZŠ Rýmařov, choreografie a kostýmy Anna Kratochvílová

Tři v mikinách Black Word Street…hudba a tanec ulice. Nadšený aplaus a řada nových fanynek. To byli kluci z osmé třídy.

Black World Street – choreografie a kostýmy Martin Greško

Naši dlouholetí přátelé a bývalí žáci speciální třídy opět nezklamali a publikum je nadšeně přijalo, kdo by si rád nezazpíval lidovky. Děkujeme Polárko!

Polárka – lidové písničky, připravil Jakub Holčapek

Svou návštěvou nás v rámci  udržitelnosti projektu Ruka w rękę  poctil Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Prudniku dvěmi po sobě následujícími vystoupeními s názvy Pokaz akrobatyczny a Taniec nowoczesny  „Dżentelmen” reprezentovali skvěle svoji školu.

Pokaz akrobatyczny a Taniec nowoczesny  „Dżentelmen” – autorka vystoupení Katarzyna Bartoszewska.

Nakonec převážně tanečního bloku se hodilo jediné… podívat se do Ria na karneval. Sambou fusion [fjúžn] v provedení bruntálských tanečnic z Dambry s choreografií Martiny Joachymstálové jsme letošní Kytku uzavřeli. 

 

Ať žije Kytka 2015!!!

 

Tento projekt vznikl za podpory města Bruntál. 

13. Ročník by se neuskutečnil bez všech, kteří chtěli a šli do toho….nacvičovali, šili kostýmy, připravovali kulisy (viz.výše) Velké poděkování kolegové a kolegyně jste SUPER!
Poděkování patří také ostatním spolupracovníkům…

 

Takže díky:

za bezchybnou zvukovou režii Veronice, a Vojtovi a p. Bártlovi,

za skvělou obsluhu bufetu Hani, Leni a Leni,

za úžasné chlebíčky Liduško, Lenko a Aničko,

za vynikající koláčky paní ředitelko

za vybírání příspěvku od diváků a účetnictví projektu Alenko

za odvoz kulis pane zástupce Ivoši, Zdeňku a pane Paseko

 

Zvláštní poděkování paní ředitelce a panu zástupci za podporu, Zdeňce Románkové, Larise Šulcové a Tiborovi za brilantní moderátorský výkon a odvahu.

Vaše Jana a Yvona – organizátorky

Aktuality Divadelní festival Kytka

Kytka XII. ročník – jak to vlastně dopadlo?

Každá správná monstrózní akce vyžaduje dlouhé přípravy. Proto jsme od října slyšeli z různých tříd různé zvuky, kterým jsme ještě nerozuměli a někdy nám připadaly podivné :-), např. houkání Příšerek střídalo veselé Mambo Jambo, hned na to se rozezněla Óda na radost doplněná o Brekeke a Ryby raci. Hlasy z dáli zvaly do Boudy budky a završením bylo rytmické bubnování ze zadní třídy. Na druhém stupni se střídaly české, slovenské a zahraniční hity všech hudebních žánrů v různých podáních. Začali jsme se tedy oprávněně obávat, co z toho bude :o). Poté co jsme dostali přihlášky, se nám tento pelmel začal zdát jako smysluplný. Aby byl program dostatečně pestrý, pozvali jsme k účinkování naše milé hosty z Petrina, orientální tanečnice z Dambry a z polského Prudniku v rámci udržitelnosti projektu „Ruka w rękę“. Sestavili jsme tedy program, p.uč. Gybas vyrobil plakáty a my jsme vyrazili do „ulic“, tedy do místních škol a školek, lákat diváky. Protože loňská Kytka se zřejmě líbila, neměli jsme o zájem diváků nouzi a připravili program čítající tři bloky. Napětí stoupalo, všichni poctivě nacvičovali a pilovali texty a paní učitelky v čele s p.uč. Zdeňkou Lašákovou neúnavně pracovaly na kulisách a kostýmech. Barandovské ateliéry by nám mohly závidět.

25. 11. 2013 to vypuklo! Generálka byla dlouhá, ale úspěšná, kulisy pevně umístěny, všichni na svých místech. Kdo umí, ten umí….

Den D tedy K.Y.T.K.A XII. Počáteční nervozitu rozptýlila Jelínková Hanka. Díky Hani! Úžasné občerstvení od paní Lidušky Skoumalové a její company bylo díky taxi alá Zdeňka Románkovátaké včas na místě a pomalu se začali zasněženým ránem trousit první herci, zpěváci a tanečníci. 8.30 diváci jsou na svých místech, čekáme na pokyn z režie, kterou už profesionálně ovládá p.uč Gybas, p. uč. Černotová a pan Bártl.

kytka_1_69_430

Tři dva jedna teď… jedéééém. Skvělí moderátoři vycházejí před publikum.

kytka_2_60_430

Partička pod vedením p.uč. Rajtrové, Veselé a Rumianové je za oponou připravena k maximálnímu Mambo Jambo výkonu, první potlesk, opona, moderátoři.

 

Petriňáček na scénu… pohádku Hrnečku vař v krásných kulisách, střídají flétny a písničky a završuje Tanec princezen, který si zpíváme spolu s malými tanečnicemi.

Opona, moderátoři ohlašují Ferdíky a opravdu na scénu přichází a přijíždí skupina mravenečků, kterým vévodí rozkošná beruška s deštníkem. Evropskou hymnu střídá písnička V Bruntále známé hudební skladatelky Lenky Ježkové.

Mezitím se chystají naši prvňáčci a druháčci a Bouda budkav netradičním podání doplněném o písničky. Ozývá se školený vypravěčský hlas p.uč. Kalouskové a první tóny kytary p.uč. Nedopilkové, děti se přidávají a jedeme dál…. malá změna v programu, polská delegace se  prozatím nedostavila, první sníh dovede zaskočit.

Nastupují Příšerky, kdo se v sále nebál, jako by na Kytce nebyl. Potlesk, který je naštěstí tak dlouhý, že nám nahrává při programové změně.

Prudnik přichází a má pět minut na převlečení. Uf supermoderátoři vysvětlují situaci a děti z polské speciální školy hrají polskou Červenou Karkulku.

První blok je za námi. Žádný odpočinek, výměna kulis a ke strojům:o) zahajujeme druhý blok…. Moderátoři zvou Příšerky, duchové se činí a divadlo tají dech, Petriňáček opět s plným nasazením 3 x potlesk opona. Mambo Jambo podruhé a zase skvěle. Rychlou výměnu kulis střídá pohádka našich prvňáků a šesťáků O vodníku Bršťálkovi a zubaté žabičce Kuňkalce.

Ještě ani nezačali hrát a z hlediště se ozývají slova obdivu nad kulisami a kostýmy. Nastává sled písniček, mluveného slova a tance, který je oceněn velkým potleskem. V předsálí už čekají další diváci (ještě jedna omluva za zdržení) vyčkáme, až se usadí a pokračujeme, práce šlechtí:o)). Z režie známý pokyn, moderátoři zapínají mikrofony a poslední blok startuje. Diváci si zpívají písničky spolu s vodníky a nejraděj by i tancovali. Naši herci podávají bezchybný výkon. Vodnický klobouk dolů paní učitelky! Malá přestávka, kterou vyplní sehrané moderátorské trio kytičkou pro paní ředitelku a pana zástupce DĚKUJEME, ŽE VÁS MÁME!

 

Židle do půlkruhu, mikrofon před paní učitelku Holáskovou a minibubeníci rozjíždějí svoji show.

Opona se zatahuje, aby skryla přípravu mikrofonů pro vystoupení Karolíny …ticho divadla rození hlas křídlovky pana učitele Brady  a elektroakustické kytary pana učitele Tichého, doplňuje ji bubnování na africký bubínek v podání Kuby. V slepých uličkách… nádherná nostalgie a vracíme se k moderně.

 

Kluci hlavně si nic neudělejte!!! Salta, skoky, tanec na Black Wall Street to naši hoši ovládají skvěle a proto je obdivný aplaus a výskot na místě.

 

A protože hip hopu není nikdy dost, přicházejí na scénu pro změnu malí hopeři ze 6. A a rozjíždějí to v podobném stylu a rovněž se setkávají s obrovskou odezvou publika.

 

V zákulisí trpělivě čekají naši hosté z Polárky a s doprovodem kláves rozezpívají hlediště tak, že je nechtějí diváci pustit a přidávají další písničky.

kytka_1_110_430

Opona padá a na scéně to rozjíždí The young Misfits v čele s Valentýnem Pechou.

 

Nastupují moderátoři a ohlašují Jednou jeden Joke v podání 8. A, parádní mix hudby paní učitelky Yvonky Lašákové a záchranářské uniformy hádejte od koho :-).

 

Už tradiční třešinkou na dortu Kytky je vystoupení Dambry letos nám krásné tanečnice přestavily tanec se závojem a balet orientu – Klasický orientální tanec Raks Sharki.

 

Naposledy přicházejí moderátoři a naposledy se zatahuje opona…končíme. Pan Paseka a pan školník jsou připraveni k odvozu kulis, my holky uklízíme divadlo a bufet a děkujeme. Děkujme jako na Oscarech, protože pro nás to takový malý Oscar je. Děkujeme městu Bruntál, že nám poskytlo finanční prostředky na realizaci tohoto projektu. Děkujeme paní ředitelce a panu zástupci za obrovskou podporu při našem snažení. Děkujeme úplně všem, kteří nacvičovali, pouštěli a sestavovali hudbu, šili, vyráběli, pekli, vařili, chystali, uklízeli, občerstvovali, vozili, nakupovali a ošetřovali. V neposlední řadě patří díky divákům, kteří zase přišli a byli SUPER.

Jana a Yvona – organizátorky divadelního festivalu Kytka

Aktuality Divadelní festival Kytka

Divadelní festival Kytka – XI. ročník

logolink_430

Již jedenáctý ročník divadelního, hudebního a tanečního festivalu Kytka byl tento školní rok zařazen jako jedna z aktivit probíhajícího příhraničního projektu Ruka w reke. Proto byli tento rok hosty festivalu také žáci ze speciální školy z polského Prudniku.

dscn1044_430-2

Tento projekt je realizován v rámci Operačního programu příhraniční spolupráce 2007-2013 ČR-PR prostřednictvím Euroregionu Praděd a je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj

„ Překračujeme hranice“.

V městském divadle v Bruntále, na prknech co znamenají svět, jsme měli dne 13. 11. 2012 možnost vidět exhibici všeho, co děti dovedou a jak skvěle se umí předvést.

Jako již tradičně i letos byl festival rozčleněn na dva bloky vystoupení. První část byla věnována menším divákům a hned po přestávce se účinkující soustředili na hlediště zaplněné dětmi z druhého stupně.

Festival zahajovali žáci 2., 3. a 4. Třídy se svým skvělým tanečním vystoupením Bananafon. Paní učitelky Rumianová, Rajtrová a Veselá s dětmi cestovali do daleké Afriky, kde se zvířátka chtěla vyrovnat lidem a zkoušela telefonovat s upraveným bananfonem. O skvělou výpravu a kostýmy se postarala paní učitelka Lašáková.

Po nich jsme mohli vidět kreativní pohádku O veliké Řepě, plnou barev a hudebních vstupů pod vedením p. učitelek Nedopilkové a Kalouskové s dětmi z 1. a 5. třídy.

Naši přátelé z Polska se představili s pohádkovým příběhem Calineczka, což byl volně zpracovaný příběh o Malence.

Následující kuřátka společně s flétnovým souborem nás provedli lidovými písněmi. Byli jsme rádi, že se zapojili i žáci ze ZŠ Petrin s paní učitelkou Svobodovou a Procházkovou.

Největší aplaus sklidili bubeníci ze ZŠ speciální, kteří si letos své bubenické show oživili hudebním doprovodem známých, rytmických hitů zpěvačky Shakiry a skupiny Queen. Součástí ansámblu byly i paní učitelky Černotová a Holásková.

Aby nám diváci nevychladli, nastoupila Zumba s panem učitelem Daníškem. A první blok na ochlazení zakončili.

Sněhuláci se svým pásmem, opět s pompézní výpravou. Herci bravurně zapojili publikum do svých malých divadelních výstupů, které byly doplněny písničkami.

Po krátké pauze následovala druhá část programu určená starším žákům. Tentokrát zahajovala ohnivá Zumba a nepřekonatelný taneční mistr Jaroslav Daníšek a jeho žáci.

Žáci polské partnerské školy si připravili taneční výstup roztleskávaček.

Již jako tradičně vystoupili klienti Polárky s Jakubem Holčapkem a zabubnovali skvělé bubenické představení.

Nejnebezpečnější vystoupení měli žáci pana učitele Ivoše Bučka. Jejich Parkour  Free Runnig byl ohromující a svou exhibici zvládli kluci z vyššího stupně i jediný páťák bez zranění.

Profesionální výkon předvedly s tanci Vintáž a Africké bubny orientální tanečnice skupiny Dambra, při jejichž tanci nejen chlapecká část dětského publika nevěděla na jakou část těla dívek se dívat dřív. Nádhera!

Barvy moderních tanců hájili v letošní Kytce žáci z 6. A a 9. B. Street dance a HIP HOP s nimi nacvičily paní učitelky Románková, Vondrová a Kostková.

Letošní festival oživili jedinečným vystoupením bratři Kokyovi. Přestavili publiku stejnou skladbu Summer time od L. Amstronga ve dvou provedeních a to na housle a saxofon. Prezentace vážné hudby naživo byla pro festival nový prvkem.

Festival byl ukončen originálním „tanečním koncertem“ vysoké úrovně, který nám předvedla skupina HD Crew. Přestavení Věčerníček není možno výstižně popsat. Je třeba jej vidět!

Celým programem nás provázeli žáci paní učitelky Zdražilové a Greškové. Skupina byla rozdělena na moderátory a tzv. předskokany, kteří svými krátkými  ukázkami uváděli jednotlivá vystoupení.

dscn1055_430 dscn1050_430 dscn1047_430

Aktuality Divadelní festival Kytka

Divadelní festival Kytka 2008

Ve dnech 10. – 12.12.2008 proběhl v Městském divadle Bruntál divadelní, hudební a taneční festival v režii naší školy.

Reportáž a hodnocení celého festivalu.

Středa 10.12.2008

A je to tady. Generálka začala v osm ráno a před dveřmi divadla se tlačila spousta nedočkavých učinkujících, aby mohli začít zkoušet na hlavní středeční a čtvrteční vystoupení. Zkoušení proběhlo celkem v poklidu, s menším časovým skluzem, jak to již bývá, někdo se zpozdí, někdo přijde dřív, někdo něco zapomene… Končilo se až kolem čtvrté odpoledne, ale stálo to za to.

Tak a zítra jedeme na ostro. Nejeden z nás se bude v noci odkopávat.

Čtvrtek 11.12.2008

Hned ráno začala v zákulisí vybrovat ta správná nervozita, tréma a shon. Vše muselo klapnout na sto procent. Není nad spokojené diváky a učinkující.

Čtvrteční ranní představení bylo určeno dětem z mateřských školek a i když jich nepřišlo úplně nejvíc, všechny byly moc spokojené. Začínalo se výpravnou pohádkou Kája Fousek, kterou hrál náš divadelní soubor, potom následovala krásná loutková pohádka O bílém domečku, kterou si divadelní soubor Sedmička zahrál na Kytce dvakrát (ještě v pátek). Další pohádka byla O pejskovi a kočičce, potom se tančil tanec loupežníků Alibaba a na konec zpíval sbor Twix. Děti odcházely z divadla maximálně spokojené, jedna paní učitelka nás dokonce prosila, jestli by nemohli zůstat na další představení, ale to nešlo, protože bylo určeno pro starší děti. Měli jsme radost, že oni měli radost 🙂

Dopolední představení bylo také úspěšné. Na pozvání naší paní ředitelky přijeli handicapovaní hudebníci z Ostravy. Těm se u nás moc líbilo, děkovali nám pak e-mailem a chtějí přijet zase. Dále vystoupily dva soubory ze ZŠ Jesenická a pomyslnou třešinkou byly orientální tanečnice, které se postaraly o spokojenost, především mužské části osazenstva.

Minimálně jedna z tanečnic si jistě bude muset pořídit  nějaký ten nový sporý svršek. My, co jsme viděli, víme, o čem je řeč 🙂

Divadlo bylo nacpané k prasknutí a potlesk následoval za potleskem.

Občerstvení pro učínkující bylo vynikající, naše paní kuchařky vykouzlily nadýchané dobroty a chlebíčky pro doprovázející dospěláky, děti dostaly balíčky se sladkou svačinou a všichni si po náročném vystoupení dali do nosu.  A čtvrtek byl za námi. Uffff. Vyšlo to.

Jen při odchodu z divadla nám na toaletách pan divadelní technik zamkl po tmě jednu paní učitelku. Ještě že máme ty mobily 🙂 ..!

Pátek 12.12.2008

Poslední den. Ráno vznikl v šatnách trochu zmatek. Jedna z našich žákyň si do divadla donesla myš… Ach jo… Ale nebylo to zase tak dramatické, odnesla ji hned zase domů a už se to jistě nestane 🙂 Zvířátka zkrátka patří do divadla jen v pohádkách.

Holky bravo!!! Dvě paní učitelky se nezávisle na sobě ptaly, zda jsou děvčata z naší školy.

HEZKÝÝÝ…

Dopolední představní bylo určeno spíše pro mládež. Přišli diváci z druhých stupňů základních škol, ale taky jedné střední školy. Vystoupil náš divadelní kroužek s muzikálem „My a čas“ a taneční soubor „Gypsy princes“. Humornou vložkou tohoto bloku bylo vystoupení skupiny „Buksa a spol.“ z naší školy, které díky rozladěné kytaře málem skončilo fiaskem, naštěstí to bylo tak vtipné, že si většina diváků nebyla jistá, jestli to bylo úmyslně nebo ne. 🙂 Taky HEZKÝÝÝ..

Jedna paní učitelka ze ZŠ Jesenická nám pak poděkovala za to, že jsme jejich páté třídy přesunuli na toto představení, byla z něj nadšená a třásla nám hodně a dlouho rukou 🙂 Chvála patří do našich řad 🙂

Celý festival ukončili naši klauni, tleskalo se a pak už hajdy domů. Divadlo postupně utichlo, světla hasla…

 

Tento rok navštívilo náš divadelní, hudební a taneční festival skoro 

1000 diváků a učinkovalo na něm přes 200 herců, hudebníků a tanečníků.

Dobře se nám to všem povedlo a dobře nám tak.

kytka_430 kytka_2_430 kytka_1_430 kytka_9_430 kytka_8_430 kytka_11_430_01 kytka_10_430 kytka_12_430 kytka_7_430 kytka_6_430 kytka_5_430 kytka_4_430 kytka_14_430 kytka_3_430