Kytka XIV. ročník – ať žije!

Jak se dělá KYTKA…

 

Je to zdánlivě jednoduché… vezme se pastelka, namalují se okvětní lístky, stonek a listy. Nakonec se vymaluje veselými barvami.
Ale s naší KYTKOU je to malinko jinak. Na začátku je nápad a pak velká spousta práce…vymyslí se pěkná pohádka, písnička nebo tanec, ušijí se kostýmy,vyrobí kulisy, děti spolu s paními učitelkami vystoupení nacvičí. Skládáme k sobě jednotlivé okvětní lístky a výsledek je stejně jako u malování – Kytka zářící veselými barvami. Podívejte se s námi.

 

Soubor Řáholníčci přispěl v letošním ročníku do naší skládanky NEPŘEKONATELNÝM zpracováním velmi oblíbené pohádky O loupežníku Rumcajsovi. Za potlesk, který naši třeťáčci zaslouženě sklidili, vděčí své paní učitelce Darji Vaňkové, která s nimi pohádku nacvičila. Zvládli obrovský kus práce a byli hvězdami festivalu. Díky patří paní učitelce Zdeňce Lašákové za kostýmní výtvarnicví a kulisy.

Škola končí…nééé až v červnu. Na pár minut skončila žákům druhé a šesté třídy. Písnička z muzikálu Rebelové Pátá. Na chvíli se vracíme v čase a kocháme se kostýmy a kulisami jako ze skutečného muzikálu. To je výsledek práce paní učitelek Yvonky a Zdeňky Lašákových a Žanety Vondrové.

Duha, bonbóny, cukrátka a naše nejmenší děťátka. Diváci měli nelehký úkol poznat mezi prvňáčky neslyšící děti. Nepoznali je. Prvňáci ze základní školy praktické a speciální byli skvělí a paní učitelky Simona Veselá, Lenka Kretová a Veronika Černotová mohou být na své žáčky náležitě pyšné. Kulisy Zdeňka Lašáková.

Naši hosté z Petrina zahájili vystoupením Kočičky z uličky. Všech deset kočiček to na prknech, která znamenají svět, rozbalilo naplno. Od svých spolužáků z publika sklidily zasloužený potlesk. Autorkou vystoupení je kočičí paní vychovatelka Zuzka Svobodová.

Přichází Vinetou nebo je to Indiánský kouzelník? Je a umí krásně čarovat. Diváci Kytky odcházejí bohatší o zážitek s netradičními hudebními nástroji. Autorky vystoupení: paní učitelka Lidka Nedopilková a Jiřinka Kalousková.

Zpěvačka Evička potěšila diváky lidovými písničkami za kytarového doprovodu paní učitelky Lidušky Nedopilkové.

Stínohra a speciální třída, naprosté překvapení 14. ročníku. Neobvyklé pojetí spojené s bubnováním a tancem. BOŽÍ, SKVĚLÉ, NOVÉ. Publikum sledovalo každý pohyb. Paní učitelka Šárka Rumianová, Vlaďka Holásková a pan učitel Vojta spolu se svými žáky ukázali Bruntálu, že UMÍ.

Mezi hosty srdečně vítáme mateřskou, základní a praktickou školu z Krnova. Rebelka všem bere dech. Lucie Vájová, která nám ji zazpívala, již několik let reprezentuje Základní školu Slezské diakonie v pěveckých soutěžích. Rebelku nacvičila se svou paní učitelkou Pavlou Stuchlíkovou. Jejím posledním úspěchem je 1. místo v celostátní sólové pěvecké soutěži Začarovaná písnička.

Zpěvačka Anna Kendrick se v roce 2013 objevila s písní Cups song, kde mimo jiné využila k doprovodu svého zpěvu i netradiční nástroj- kelímek na pití.  Žákyním z krnovské základní školy se kelímková písnička zalíbila a tak ji spolu se svou paní učitelkou Zdeňkou Mičanovou nacvičily. Byly úžasné. Děkujeme.

Tomáš a Zdenička – Ty a já + zpívající diváci. Co si zpěvák může více přát. Písnička skupiny Kryštof v podání žáků speciální třídy… „nejsou to jen tři tečky na konci frází“. Skvělý výběr paní učitelek Holáskové a Rumianové a pana učitele Vojty.

Budulínku, dej mi hrášku, povozím tě na ocásku…moderátorky Lara a Zdeňka uvádějí milé hosty ze základní školy Petrin. Sbor, flétny, malí herci a herečky. Krásné písničky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Sbor bravurně zvládá operetku. Představení uzavírá autorská písnička pana učitele Michala Dufka. Děkujeme paní učitelce Evičce Janyškové, Zuzce Procházkové a Michaele Mikulkové.

Aj da nu da naj  speciální třída v rytmu čardáše uzavírá první blok Kytky. Paní učitelky Mirka Grešková a Hela Hádělová nenechají nikdy své holky a kluky na holičkách a tancují s nimi. Rytmus čardáše rozpohybuje celé divadlo. A kostýmy – prostě nádhera – díky za ně paní učitelce Zdeňce Lašákové.

Tři třídy z druhého stupně za rámem obrazu – Listopadový den v muzeu – skvělé divadlo zahajuje druhý blok téměř rozkvetlé Kytky. Náročné publikum tleská a se zaujetím sleduje své spolužáky. Choreografie a kostýmy – paní učitelky Martina Sedláková a Laďka Zdražilová. Potlesk je poděkováním.

Přicházejí moderátorky Adriana a Nikola svými výstupy doplňují excelentně všechna představení.

 

Letošní ročník navštívil skutečný muzikálový zpěvák Kamil Kováč, který z klientů nízkoprahového zařízení sestavil skupinu Térne Čháve.

Hypnotic c-walk – C-Walk osmáci pod dohledem pan učitele Petra Brady s choreografií Františka Rajse. Jejich akrobatické kousky zvedaly publikum z křesel. Zdravotník byl přítomen a tak se fanynky nemusely bát. Super kluci.

Naši dlouholetí přátelé a bývalí žáci speciální třídy bubnovat prostě umí, opět nezklamali a publikum je pod vedením Jakuba Holčapka nadšeně přijalo. Děkujeme Polárko!

 

Kolikrát? V týdnu sedmkrát nacvičovaly Denisa, Sára a Zdeňka známou písničku skupiny Black Milk. Pod taktovkou paní učitelky Greškové se písnička podařila.

Blurred lines – Dance Again – rychlý převlek moderátorky Adrianky a tanec v choreografii paní učitelky Martinky Sedlákové začíná. Šlo vám to skvěle. Snad každý divák by to chtěl umět jako vy. Potlesk pro vás.

Třešinka na dortu a tanečnice z Dambry s Hedvábnými vějíři a tangem orient. Krása až se dech tají…

12.05 hod 14. ročník divadelního hudebního a tanečního festivalu končí. Kytka je kompletní, namalovaná a vytvořená. Povedla se.

Děkujeme všem, bez kterých by neměla ty krásné barvy a tvar.

Městu Bruntál za finanční podporu.

Všem kolegům a kolegyním, kteří se podíleli na přípravě a realizaci festivalu – jsme skvělý tým!

Speciálně:

  • za bezchybnou zvukovou režii a světla Veronice, Vojtovi a p. Bártlovi,
  • za barmanské dovednosti Hance, Lence a Soně
  • za úžasné chlebíčky Mirečko a Helenko
  • za vynikající koláčky paní ředitelko
  • za vybírání příspěvku od diváků a účetnictví projektu Alenko a Liduško
  • za odvoz kulis pane zástupce
  • za hlídací službu Zdeni, Leni, paní ředitelko a pane zástupce
  • zdravotní a hasičské službě Zdeňkovi a Michalovi
  • rodinným příslušníkům za pomoc a trpělivost

Speciální poděkování patří dvěma Zdeňkám – paní učitelce Zdeňce Lašákové, která ušila kostýmy a připravila kulisy pro většinu vystoupení žáků prvního stupně a také Zdeničce Gallasové, žákyni osmé třídy speciální školy, která vystupovala v pěti představeních.

Zvláštní poděkování paní ředitelce a panu zástupci za podporu, kterou nám poskytují.
Zdeňce Románkové, Larise Šulcové, Adrianě a Nikole za brilantní moderátorské výkony a odvahu.

 

Ať žije KYTKA 2016!!!