Když se řekne Bruntál

galerie_na_plot283_2_430-2

Naše město, orámované na obzoru vrcholy Jesenických hor, jimž odedávna vládne starý, moudrý děd Praděd. Ze své výšky 1 491m kyne svému podhůří a důstojně střeží pořádek, nerušený běh všeho živého i neživého v  malebné jesenické přírodě.

Z nedávného školního výletu jsme od děda Praděda přivezli kromě nezapomenutelných zážitků  pěkné pozdravení. Víš, Bruntále, přivezli jsme ho pro tebe, k tvému významnému jubileu, 800 let od založení.

Přemýšleli jsme, jak bychom i my, žáci ZŠ na Rýmařovské ulici, mohli vzdát svému  městu patřičný hold. Zatancovat a zazpívat je samozřejmé.  Chtěli jsme však něco víc.

Potom to přišlo. Samo sebou. Dárek. Naše vlastní práce. Mnohdy třeba neumělá výtvarná dílka, pro mnohé možná nedokonalá, ale darovaná ze srdíčka.

Galerie na plotě: „Vše nejlepší Bruntále! Máme tě rádi!“.  Jak prosté. 

Kolemjdoucí, ustaraní a uspěchaní lidé se usmívali. Někteří se zastavili, debatovali, chválili. Projíždějící auta přibržďovala, řidiči mávali. Líbilo se jim to přívětivé 800 leté bruntálské vítání.

Byl to moc hezký zážitek. Od nás, pro tebe.

Milý Bruntále,

vážíme si toho, že  žijeme v jednom z nejstarších měst České republiky, v poklidném městečku podhůří Jeseníků. Víš, se zubatými žábami jsme dávno dobří přátelé. 

Bruntál je totiž naše zázemí, Bruntál máme rádi.

Na cestě k dalšímu významnému výročí ti, Bruntále, přejeme jen to nejlepší,  odvahu nevzdávat se naděje lepších zítřků pro nás, pro všechny.