Naše škola byla opět úspěšná v grantovém řízení. Tentokrát se podařilo získat finanční prostředky z dotačního programu Moravskoslezského kraje Podpora environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty pro školní rok 2013/2014.

logo_430

Projekt s názvem „Bylinné arboretum pro výuku a relaxaci“bude v ZŠ Rýmařovská 15 postupně realizován v průběhu celého školního roku.

Cílem projektu je vybudovat bylinné arboretum v podobě kruhového bludiště o průměru 10 metrů s přibližně 40 druhy bylin. Ze severní strany bude uzavřeno okrasnými dřevěnými mřížemi. Bludiště se bude dělit na bylinné záhony a chodníky. Vytvořením arboreta chceme zkvalitnit výuku praktických prací, které se u nás vyučují s oporoumetodického materiálu vytvořeného v rámci projektu ESF „ Profese 2012“. Následně půjde o rozvíjení názornosti při výuce prvouky, přírodovědy a přírodopisu. Žákům tak umožníme prakticky si vyzkoušet procesy v přírodě; výsev semen, pozorování jejich vývoje, růstu v závislosti na péči o rostliny až po konečnou fázi – sklizeň. Následné využití bylin v kuchyni podpoří zaměření žáků na zdravý životní styl v běžném životě.

obr2_430 obr1_430

 

Bylinné arboretum bude v neposlední řadě výraznýmestetickým prvkem v prostorách školní zahrady. Zároveň vytvoří vhodný prostor pro odpočinek a relaxaci. Jednotlivé aktivity projektu budou průběžně publikovány na webových stránkách školy.