Jablíčkobraní

Ve středu 28. 10. 2018 proběhl na NAŠÍ RŮŽOVCE  1. ročník JABLÍČKOBRANÍ. Jablečné dopoledne jsme zahájili ve třídě u p.uč. Jiřinky, kde žáci shlédli video o moštování. Také se dozvěděli, co vše se bude dělat a jaké úkoly na ně čekají. Na rozehřátí si vyzkoušeli dva žáci strouhání jablíčka na struhadle a poté vymačkali šťávu z jablíčka a ochutnali. Pak po třídách ochutnávali hotový jablečný mošt, který donesla p.uč. Šárka.

Po společné hodině se žáci přemístili do svých tříd, kde plnili další úkoly, které měli připravené.

Každá třída dostala své jablíčko a měli další soutěžní úkol. Kdo bude mít nejdelší slupku od jablka. Vítězem se stala třída 6.C – p.uč. Knížová . Slupka měřila 108 cm.

A nejzajímavější výzvou celého JABLÍČKOBRANÍ, byla soutěž o nejlepší jablečnou mňamku. Každá třída měla za úkol upéct z těsta a jablek svou mňamku. Na pečení měli všechny třídy 3 dny. To byly vůně, které krásně provoněly celou RŮŽOVKU. Poté si p. učitelky vylosovaly soutěžní číslo, pod kterým soutěžily. Vše bylo tajné. Hotový upečený výrobek byl předán odborné porotě, která ochutnávala a dávala body. Byl to opravdu náročný úkol, vybrat tu nejlepší jablečnou mňamku. Všechno bylo moc výborné. Mezi odbornou porotu patřila p. ředitelka, p. zástupkyně a p. kuchařka .

Kdo vlastně zvítězil? Bylo to o to napínavější, protože vítěze jsme se dozvěděli až po podzimních prázdninách.

Ve středu 31.10. jsme se všichni sešli ve třídě u p.uč Zdeničky, kde jsme netrpělivě čekali, až přijde porota a vyhlásí vítěze. Je 10:20 a je to tady. Vítězem není jedna třída, ale dvě.  Takže z diplomu O NEJLEPŠÍ JABLEČNOU MŇAMKU se mohla radovat třída 1.A – p.uč. Darja a třída 2.C – p.uč. Maruška. Moooc gratulujeme! Žáci vyhráli zlatou vařečku, dostali diplom a samozřejmě nějakou tu sladkost.

Všem moc děkujeme, že se JABLÍČKOBRANÍ  zúčastnili a brzy se budeme těšit na další pečení.

Jablíčková p.uč. Šárka a p.uč. SImča