Olympiáda pro děti

V úterý 29. května jsme se zúčastnili Olympiády tělesně postižených, která se konala ve Víceúčelové hale v Městských sadech v Opavě. Naši školu reprezentovali žáci ZŠ speciální Eliška Lajčaková, Dominik Kolek, Zdeňka Gallasová a Tomáš Seifert.

Po slavnostním zahájení a předání olympijského ohně byly děti rozděleny do kategorií podle věku, dostaly startovní čísla a soutěžní trička. Zároveň jim byl přidělen příslušník opavské vojenské jednotky. Děti soutěžily v hodu raketkou, běhu na 60 metrů a ve skoku z místa. Všichni reprezentanti z naší školy se velmi dobře umístili ve velké konkurenci 17 škol z Moravskoslezského kraje. Dominik Kolek získal 7. místo, Tomáš Seifert a Zdeňka Gallasová 4. místa a Eliška Lajčaková svoji kategorii na celé čáře vyhrála. GRATULUJEME! Po skončení soutěžních disciplin si děti mohly zatančit a zazpívat s hudební skupinou. Nakonec děti čekalo překvapení – olympiádu navštívili basketbalisté z BK Opava, kteří si s dětmi zaházeli na koš.
Poděkování patří pořádající Základní škole pro tělesně postižené, Dostojevského 12 v Opavě za skvělou organizaci celé akce.