Olympijský běh kolem školy

oh

Naše škola se již po druhé stala součástí největšího běžeckého dne v České republice a oslavila tak Mezinárodní olympijský den. Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se po celém světě každoročně pořádá Olympijský den, který oslavuje sportovní aktivity všeho druhu.

Letošní jubilejní oslava připadla právě na středu 21. června. V rámci T-Mobile Olympijského běhu 2017 vyběhne na různých místech České Republiky přes 70 tisíc různých běžců v jediný okamžik. Heslo zní:

„Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka“

A jak to probíhalo u nás? Zahájili jsme příchodem Olympijského výboru s vlajkou, zazněla naše krásná státní hymna a po oficiálním zahájení se účastníci rozehřáli malou rozcvičkou. Po přesunu na start běželi žáci 1. stupně a žáci speciálních tříd. Poté běželi žáci 2. stupně. Po malém občerstvení se třídy seřadili k vyhlášení nejlepších. Za 1. stupeň byla nejrychlejší Ester Ferencová ze 3. třídy a za 2. stupeň to byl Štefan Korch. Všichni zúčastnění dostali diplom a medaili za účast a na doplnění energie malou dobrotu od sponzora. Na diplom i medaili si žáci mohli namalovat svůj pocit z úspěchu nebo ze sportu. Všem se den líbil a odešli jsme spokojení, že jsme něco dobrého udělali pro své tělo.