Velikonoce na Růžovce

Projekt Velikonoce jsme zahájili MODRÝM PONDĚLÍM.

Společně jsme se sešli ve třídě u třeťáků a začali jsme plnit úkoly. Každá třída si rozkódovala svůj QR KOD, který byl připravený v každé třídě a začalo se plnit. Po splnění prvního úkolu jsme opět začali pracovat všichni společně. Dozvěděli jsme se, jak  je to s tradicemi v týdnu před Velikonocemi. Proč mají dny své názvy a co znamenají. Taky co máme udělat každý den, abychom tradice dodrželi. Několik žáků si zasoutěžilo ve vyfoukávání vajíček a pletení pomlázek.

V úterý, které bylo slunečné – tedy ŽLUTÉ, jsme byli pilní jako včeličky. Plnili jsme úkoly a zapisovali odpovědi. Vyráběli jsme a kreslili velikonoční vajíčka.

Na ŠKAREDOU STŘEDU jsme opět všichni zaplnili třetí třídu a předvedli své vypracované úkoly a rozmanité velikonoční ozdoby.

Na závěr nás čekala bohatá předvelikonoční hostina. Každá třída připravila jedno tradiční VELIKONOČNÍ JÍDLO. Mohli jsme ochutnat MAZANEC, BERÁNKA, JIDÁŠE, VELIKONOČNÍ VAJÍČKOVOU POMAZÁNKU A VAJÍČKOVÝ SALÁT, VELIKONOČNÍ HLAVIČKU. A také lahodný ZELENÝ NÁPOJ, který nám dodal sílu a vitamíny.

Všem moc chutnalo a společně jsme si tyto předvelikonoční dny parádně užili.

p.uč. Šárka a Simča