Atletický čtyřboj

OKRESNÍ KOLO ATLETICKÉHO ČTYŘBOJE ŽÁKŮ SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI pro školní rok 2018/2019 

V pátek 17. 5. 2019 se uskutečnily v Bruntále na ZŠ Jesenická a na SPŠ Bruntál lehkoatletické závody. Konkrétně šlo o Sportovní hry mládeže žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

Tomuto okresnímu klání předcházelo ve čtvrtek školní kolo atletického čtyřboje, ze kterého se do okresního kola za ZŠ Rýmařovská nominovali tři nejlepší chlapci a tři nejlepší dívky. Družstvo chlapců reprezentovali v okresním kole Tibor Rajs, Antonio Rajs a Pavel Čech, dívky potom Amanda Malá, Šárka Pompová a Mariana Pechová.

Okresního kola se zúčastnily všechny školy okresu, které se specializují na výchovu a vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Jde tedy kromě naší školy z Rýmařovské ulice také o školy z Krnova, Rýmařova a Vrbna pod Pradědem. Díky finanční podpoře města Bruntál, paní ředitelce ZŠ Jesenická Bruntál PhDr. Marcele Žákové a vedení SPŠ Bruntál proběhly závody hladce. Také díky počasí, které se na pátek umoudřilo, proběhly v pohodové, i když soutěživé a závodnické atmosféře.

Do krajského kola postoupili a okres Bruntál budou reprezentovat tito borci. Družstvo chlapců tvoří Tibor Rajs, Petr Bugyi a Jan Žigmund. Dívčí družstvo budou v krajském kole této postupové soutěže reprezentovat Amanda Malá, Mariana Pechová a Šárka Pompová. 

Ještě jednou děkujeme městu Bruntál za finanční podporu a vedení obou škol za propůjčená sportoviště. Všem reprezentantům našeho okresu přejeme co nejlepší umístění a hodně krásných sportovních zážitků.