„Tento projekt je finančně podpořen Městem Bruntál“

V pátek 21. června 2019 proběhly na ZŠ Rýmařovská v Bruntále závody sportovní všestrannosti. Na těchto se v branných disciplínách utkali žáci základních škol okresu specializujících se na výchovu a vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Přijeli žáci z Vrbna pod Pradědem, Rýmařova a samozřejmě nechyběli žáci naší školy. Dohromady mezi sebou zápolilo na trati 30 dětí.

Nechyběly ani takové disciplíny jako například hod granátem na cíl, opičí dráha, skok na cíl, zdolávání různých překážek a v neposlední řadě nechyběly ani otázky ze zdravovědy. Po sečtení všech trestných bodů a jejich přepočítání na sekundy a následným sečtením s čistým časem, nám vyšel čas výsledný, který rozhodl o vítězi a dalším pořadí.

A jaký byl výsledek? Jak v kategorii chlapců, tak v kategorii dívek vyhrála družstva složená z žáků ZŠ Rýmařovská. Ale ani ostatní závodníci, kteří zrovna v pátek nezvítězili, nemusí tesknit. Kromě sportovních zážitků si všichni účastníci odnesli ze soutěže velice hodnotné ceny, na které přispělo, stejně jako na celou akci, město Bruntál. Tato akce byla totiž finančně podpořena městem Bruntál. ZŠ Rýmařovská Bruntál a spolek „Speciální škola dětem“ za tuto finanční podporu děkují a těší se na další spolupráci.