V pondělí 30. května proběhlo na sportovištích ZŠ Jesenická a SPŠ Bruntál krajské kolo Sportovních her mládeže  (SHM)  v lehké atletice praktických a speciálních škol, které pořádala v tomto roce ZŠ, Bruntál, Rýmařovská 15, p. o.. Tohoto atletického mítinku se zúčastnili sportovci všech šesti okresů Moravskoslezského kraje, tj. okres Bruntál, Opava, Ostrava, Karviná, Nový Jičín a Frýdek Místek. Všech nejlepších 36 atletů postoupilo z kol školních, přes okresní až do kola krajského.

Zahájení závodu se ujal, za přítomnosti televizní kamery TV Polar, místostarosta Bruntálu pan Vladimír Jedlička za účasti paní ředitelky školy Mgr. Pavly Pasekové a všech zúčastněných závodníků a rozhodčích. Po jeho slovech už zahájení sportovního klání nestálo nic v cestě a všichni závodníci se mohli soustředit na co nejlepší výkony.

Tento lehkoatletický čtyřboj se skládá z běhu na 60 m, skoku dalekého, hodu kriketovým míčkem a vytrvalostního běhu (dívky – 800 m, chlapci – 1 500 m). Všechny disciplíny byly bodovány podle lehkoatletických tabulek a tři nejlepší chlapci a tři dívky postoupili do celostátního kola, které proběhne 15. – 17. května v Kladně. Bruntálskou školu, okres Bruntál a Moravskoslezský kraj bude v Kladně reprezentovat Kevin Bandy. Dále to jsou děvčata Silva Hrinová, Adriana Ferencová a Michaela Chabičovská. Chlapce doplní Filip Galík a Miroslav Gábor.

Za pomoc při organizaci krajského kola je nutno poděkovat za finanční podporu městu Bruntálu, Moravskoslezskému kraji, který zastupovalo Středisko volného času  Méďa v Krnově a v neposlední řadě občanskému sdružení Speciální škola dětem, které pracuje při ZŠ, Bruntál, Rýmařovská 15, p. o.. Poděkování zaslouží také pedagogové školy, kteří se ujali rolí rozhodčích a vedení škol, na jejichž sportovištích SHM mohlo proběhnout. Jde tedy o ZŠ Jesenickou a SPŠ v Bruntále.

V závěru nezbývá, než popřát atletické reprezentaci Moravskoslezského kraje jen ty nejlepší výkony a výsledky na celostátním kole SHM v lehkoatletickém čtyřboji v Kladně.

a

aa

aaa aaaa