Divadelní festival Kytka 2008

Ve dnech 10. – 12.12.2008 proběhl v Městském divadle Bruntál divadelní, hudební a taneční festival v režii naší školy.

Reportáž a hodnocení celého festivalu.

Středa 10.12.2008

A je to tady. Generálka začala v osm ráno a před dveřmi divadla se tlačila spousta nedočkavých učinkujících, aby mohli začít zkoušet na hlavní středeční a čtvrteční vystoupení. Zkoušení proběhlo celkem v poklidu, s menším časovým skluzem, jak to již bývá, někdo se zpozdí, někdo přijde dřív, někdo něco zapomene… Končilo se až kolem čtvrté odpoledne, ale stálo to za to.

Tak a zítra jedeme na ostro. Nejeden z nás se bude v noci odkopávat.

Čtvrtek 11.12.2008

Hned ráno začala v zákulisí vybrovat ta správná nervozita, tréma a shon. Vše muselo klapnout na sto procent. Není nad spokojené diváky a učinkující.

Čtvrteční ranní představení bylo určeno dětem z mateřských školek a i když jich nepřišlo úplně nejvíc, všechny byly moc spokojené. Začínalo se výpravnou pohádkou Kája Fousek, kterou hrál náš divadelní soubor, potom následovala krásná loutková pohádka O bílém domečku, kterou si divadelní soubor Sedmička zahrál na Kytce dvakrát (ještě v pátek). Další pohádka byla O pejskovi a kočičce, potom se tančil tanec loupežníků Alibaba a na konec zpíval sbor Twix. Děti odcházely z divadla maximálně spokojené, jedna paní učitelka nás dokonce prosila, jestli by nemohli zůstat na další představení, ale to nešlo, protože bylo určeno pro starší děti. Měli jsme radost, že oni měli radost 🙂

Dopolední představení bylo také úspěšné. Na pozvání naší paní ředitelky přijeli handicapovaní hudebníci z Ostravy. Těm se u nás moc líbilo, děkovali nám pak e-mailem a chtějí přijet zase. Dále vystoupily dva soubory ze ZŠ Jesenická a pomyslnou třešinkou byly orientální tanečnice, které se postaraly o spokojenost, především mužské části osazenstva.

Minimálně jedna z tanečnic si jistě bude muset pořídit  nějaký ten nový sporý svršek. My, co jsme viděli, víme, o čem je řeč 🙂

Divadlo bylo nacpané k prasknutí a potlesk následoval za potleskem.

Občerstvení pro učínkující bylo vynikající, naše paní kuchařky vykouzlily nadýchané dobroty a chlebíčky pro doprovázející dospěláky, děti dostaly balíčky se sladkou svačinou a všichni si po náročném vystoupení dali do nosu.  A čtvrtek byl za námi. Uffff. Vyšlo to.

Jen při odchodu z divadla nám na toaletách pan divadelní technik zamkl po tmě jednu paní učitelku. Ještě že máme ty mobily 🙂 ..!

Pátek 12.12.2008

Poslední den. Ráno vznikl v šatnách trochu zmatek. Jedna z našich žákyň si do divadla donesla myš… Ach jo… Ale nebylo to zase tak dramatické, odnesla ji hned zase domů a už se to jistě nestane 🙂 Zvířátka zkrátka patří do divadla jen v pohádkách.

Holky bravo!!! Dvě paní učitelky se nezávisle na sobě ptaly, zda jsou děvčata z naší školy.

HEZKÝÝÝ…

Dopolední představní bylo určeno spíše pro mládež. Přišli diváci z druhých stupňů základních škol, ale taky jedné střední školy. Vystoupil náš divadelní kroužek s muzikálem „My a čas“ a taneční soubor „Gypsy princes“. Humornou vložkou tohoto bloku bylo vystoupení skupiny „Buksa a spol.“ z naší školy, které díky rozladěné kytaře málem skončilo fiaskem, naštěstí to bylo tak vtipné, že si většina diváků nebyla jistá, jestli to bylo úmyslně nebo ne. 🙂 Taky HEZKÝÝÝ..

Jedna paní učitelka ze ZŠ Jesenická nám pak poděkovala za to, že jsme jejich páté třídy přesunuli na toto představení, byla z něj nadšená a třásla nám hodně a dlouho rukou 🙂 Chvála patří do našich řad 🙂

Celý festival ukončili naši klauni, tleskalo se a pak už hajdy domů. Divadlo postupně utichlo, světla hasla…

 

Tento rok navštívilo náš divadelní, hudební a taneční festival skoro 

1000 diváků a učinkovalo na něm přes 200 herců, hudebníků a tanečníků.

Dobře se nám to všem povedlo a dobře nám tak.

kytka_430 kytka_2_430 kytka_1_430 kytka_9_430 kytka_8_430 kytka_11_430_01 kytka_10_430 kytka_12_430 kytka_7_430 kytka_6_430 kytka_5_430 kytka_4_430 kytka_14_430 kytka_3_430