Aktuality

Sběrová akce

Sběrová akce se koná v průběhu jednoho týdne, v termínu od 29. 4. – 3. 5. 2019. Předmětem sběru je kancelářský papír, noviny, časopisy, letáky apod. Dva měsíce před zahájením projektu jsme informovali všechny žáky a rodiče, kdy proběhnou sběrné dny. Žáci si vylosují funkce: hlasatel, asistenti, vážiči, zapisovatelé, odnašeči, skladníci, sčítači a nástěnkáři. V průběhu stanoveného týdne se žáci aktivně zapojí do sběru papíru (přinášejí papír z domu). Podle vylosovaných funkcí dále s druhotnými surovinami pracují pod dohledem pedagogů. Nejlepší sběrači dostanou věcný dar nebo se zúčastní ekologického programu v centru Sluňákov. Sběr bude následně odvezen do sběrného dvora. Částka a prostředky získané sběrem budou vynaloženy podle uvážení školy.

Aktuality ZŠ speciální

Velikonoce v knihovně

Žáci speciálních tříd ve čtvrtek 11. dubna navštívili Městskou knihovnu. Paní knihovnice si pro nás připravily tradiční velikonoční tvoření. Mohli jsme si vybrat ze tří možností – zajíčka nebo ovečku na špejli a slepičku s vajíčky. Výrobky se dětem moc povedly (můžete vidět na fotografiích) a návštěvu knihovny si užily. Děkujeme za milé pozvání, které nám vždy udělá radost.

Aktuality Školní akce

Nocování s Andersenem

Z pátku na sobotu jsme pro nejhodnější žáky 1. stupně připravily akci s přespáním ve škole. Vybraní žáci se odpoledne vrátili zpátky do školy vybavení polštářkem, dekou a věcmi na přespání.

Možná všichni nevěděli, co je čeká, ale úplně všichni se těšili. Program odpoledne a večera byl opět nabitý a plynul velmi rychle: nejprve jsme se přivítali, připomenuli jsme si slavného pohádkáře H. Ch. Andersena a jednu z jeho mnoha pohádek – Ošklivé káčátko. Pak jsme si zahráli Lentilky – hru, která „láme ledy“ tzn. že nám pomůže lépe se navzájem poznat. Potom už k nám zavítal milý host – paní knihovnice z Městské knihovny, která si pro nás připravila krásnou besedu nad knížkami Václava Čtvrtka. Dalším programem byly čtenářské lekce. Děti se rozdělily do dvou skupin, jedna pracovala s knížkou Pavla Čecha „O klíči“ a druhá skupina s knížkou „Modrý Poťouch“ Miloše Kratochvíla. Děti během čtení plnily různé úkoly a vytvářely své vlastní výstupy. To už se pomalu přiblížil večer a s ním slibované překvapení… Před večeří k nám zavítala paní učitelka Martina a zacvičila si s námi pohádkovou jógu! Pak už byl čas na večeři, uložení do spacáků a příjemné usínání u poslechu pohádek…paní učitelky četly a četly, dokud i ten poslední nespavec neusnul.

A co bylo ráno? No přece výborná snídaně! Ty nejlepší palačinky, které nasmažila paní vychovatelka Zdenička. Každá pohádka má svůj konec, a tak i my jsme se nakonec rozloučili. Nazdobili jsme společně velikou kraslici, do které jsme napsali a nakreslili, co se nám nejvíc z Nocování líbilo. Najdete ho u nás na Růžovce, tak se přijďte podívat!

Paní učitelky Jana, Veronika, Jiřinka, Simonka, Helenka, Zdenička L. a Zdenička H.

 

 

 

Aktuality Školní akce

Letošní bazárek klepe na dveře

Milí příznivci recyklace oděvů, od středy 10. dubna pro vás máme připravený náš tradiční jarní bazar. Oděvy, doplňky i obuv si můžete přijít vybrat na růžovou budovu do učebny hudební výchovy v době od 8.30 do 14.00. Součástí akce bude prodej výrobků našich žáků. Výtěžek z tohoto prodeje věnujeme na charitu. Děti učíme pomáhat potřebným a tak s pomocí paní učitelek sami zhotovili výrobky k prodeji. O tom, které konkrétní osobě částku věnujeme, budeme informovat na stránkách školy. Srdečně vás zveme k nákupu. Celá akce potrvá do 16. dubna

 

 

Aktuality

Zápis do I. třídy

Zápis dětí do I. třídy Základní školy, Bruntál, Rýmařovská 15, příspěvková organizace proběhne v pátek 12.4.2019 od 14.00 do 17.00 hod. a v sobotu 13.4.2019 od 8.00 do 11.00 hod. v „růžové budově“, Rýmařovská 12.

!RODNÝ  LIST DÍTĚTE S SEBOU!

Aktuality Soutěže ZŠ speciální

Soutěžíme jako “Zdravá 5”

Žáci speciální třídy se zapojili do soutěže Zdravá 5. Ve školní kuchyňce připravili zdravou pomazánku a bylinkový čaj. Připravenou svačinkou obdarovali paní ředitelku a popřáli jí hodně zdraví.
Se Zdravou pětkou jsme soutěžit chtěli, touhu vyhrát jsme v sobě měli. Mrkev s celerem jsme do mísy nastrouhali a jogurt s pažitkou potom přimíchali. Medvědí česnek jsme k tomu přidali. Chutnou pomazánku na chleba pšenično – žitný namazali. Chléb vlastní  výroby, takový nikde nemá obdoby. Do sklenic čaj z měsíčku a kopřiv jsme si nalévali a toto všechno jsme naší milé paní ředitelce naservírovali. Z celé akce jsme velkou radost měli a jak už bylo řečeno, vyhrát bychom chtěli.
Aktuality ZŠ speciální

Zdravá pětka

V pátek 22. března pozvaly kuchařky ze Základní školy Petrin naši žákyni Vendulku na ochutnávku jejich zdravé svačinky. Holky z Petrina pravidelně soutěží se Zdravou 5 v celostátní kuchařské soutěži vyhlašované nadačním fondem Albert. V letošním ročníku bylo zadání jasné: Udělej radost jídlem, jehož součástí bude libovolná bylinka. Příprava svačinky se podařila, Vendulka se s radostí zapojila a holkám pomohla, společně si pochutnaly na zeleninovém salátu s bazalkou a sýrových kuličkách. Soutěžit o hezké ceny se Zdravou 5 můžete i vy, soutěž trvá do 1.4.2019. (Pokračování textu…)