Divadelní festival Kytka – jak to dopadlo?

V pořadí patnáctý ročník festivalu se nesl v duchu oslav 55. výročí založení naší školy. Oslavy to byly vskutku velkolepé. Přehlídku toho nejlepšího zahájili čtvrťáci pohádkou O pejskovi a kočičce, jak slavili Vánoce a jak jim to vlk málem pokazil. Skvělé výkony herců a hereček si budou naši malí diváci dlouho pamatovat.

V dalším vystoupení, určeném původně Pro čerta, se děti seznámily se znakovou řečí. Naši malí i velcí žáci základní školy speciální ukázali, že prostě umí. Úžasné!

Dívky z Orientálního tance Dambra jsou pravidelnými hosty našeho festivalu a pravidelně nás okouzlí. V prvním bloku jako Motýlci a Tancem s hedvábnými křídly.

Kdo má rád Čo-ko-lá-du? No přece Partička, v nové sestavě a stále SUPER! Mňam.

Kytka je každý rok něčím nová. Řecké lidové tance z Krnova a nejmenší účastníci z jazykové školy Aristea, krásný tanec a kostýmy nás na chvíli přenesly na jih Evropy. Děkujeme.

Kdo rád zpívá se zvířátky, přišel si na své při vystoupení prvňáčků. Nebáli se a s přehledem rozezpívali publikum. Pomohly jim v tom netradiční hudební nástroje. Jste jedničky!

Loli Ruža – taneční soubor základní školy speciální umí rozproudit krev divákům v sále. Přidá-li se kytice růží a disko tanec, je to prostě zábava.

Konec má být pecka a to se Partičce (nejpočetnějšímu souboru naší školy) povedlo. Kdo se nebál, byl král, velký potlesk… Jste borci!

Oslavu 55. výročí pod příznačným názvem Párty dvou pětek v podání žáků páté a šesté třídy. Jak je jejich dobrým zvykem nezklamali, byli skvělí a originální.

Pozdrav krásné Latifah a Swing Military zatančil soubor Orientálních tanců Dambra. Holky prostě umí a patří jim naše poděkování za přízeň, kterou nám zachovávají.

Tance není nikdy dost, o tom nás přesvědčilo vystoupení s názvem Pozytywka. První vystoupení našich přátel z Prudniku.

Hudba Petrin a jejich skvělé autorské písničky. Děkujeme, že nám zpíváte…

SOSW Prudnik pokračuje tancem  Bambalam a So mi like it, další úžasné vystoupení.

Letošní nováčci – žáci ze Základní školy z Vrbna pod Pradědem a tanec Zorba – skvělé kostýmy, temperament, publikum jásalo.

Gitanos Negro Kamila Kováče – rapující čtveřice a nádherné podání písně New York se divákům velmi líbilo.

Vrbenští přátelé pro velký úspěch přidávají Čardáš a diváci je odměňují potleskem.

Vídeňský valčík a opět taneční soubor SOSW Prudnik – děti i paní učitelky sklízejí zasloužené ovace a naše díky.

Dancing Queen – známá píseň od skupiny ABBA a závěr naší patnácté Kytky. Růžové překvapení pro paní ředitelku a pana zástupce.

 

Ať žije Kytka 2017!!!!

 

Děkujeme všem, bez kterých by naše patnáctka nebyla:

Městu Bruntál za finanční podporu,

všem kolegům a kolegyním, kteří se podíleli na přípravě a realizaci festivalu – jsme skvělý tým snů!