Vánoční jarmark a výstava

V pondělí 4. prosince se v prostorách Městského úřadu konal vánoční jarmark. K vidění i k zakoupení zde byly výrobky dětí mateřských a základních škol a neziskových organizací, které působí na území našeho města. Naši školu zastoupila paní učitelka Hela Hádělová.

Děti ze třídy paní učitelky Knížové s pomocí svých učitelek vyrobily drobné předměty a přáníčka. Materiál, který zpracovávaly nejvíce, byly šišky – děti je natíraly, zdobily a lepily. Děti ze třídy paní učitelky Černotové pracovaly se samotvrdnoucí hmotou. Žáci paní učitelky Sedlákové vyrobili tzv. Christmas crackers – vánoční překvapení. Trubičku z tvrdého papíru, která je vánočně zabalena. Ačkoli ji zvládne roztrhnout každý sám, k tradici otevírání patří, že ji vždy trhají dva lidé, každý za jeden konec. Crackers se nikdy nerozlomí uprostřed, ale utrhne se buď jeden nebo druhý konec. Ten člověk, kterému zůstala v ruce větší část, si může ponechat jeho obsah.

Chodby Městského úřadu zdobí také naše obrázky na téma tradiční české Vánoce. Při procházení chodbami MÚ si je můžete spolu s nazdobenými stromečky prohlédnout. Výstava potrvá do 2. ledna 2018.