Vánoční tvoření v knihovně

Žáci speciálních tříd spolu se žáky 2. třídy navštívili městskou knihovnu, kde si vyrobili pro maminky recept na vánoční perníčky. Potřebný materiál dostali od paní knihovnice, děti viděly vzor, jak asi může jejich recept vypadat a pustily se s chutí do práce.

Nejdříve jsme na barevný papír nalepili samotný recept. Poté jsme zdobili různými materiály – skořicí, badyánem, suchými plody, kytičkami z čajových sáčků, barevnými sněhuláky, vločkami atd. Na závěr se procvakly dvě dírky a provlékla stužka na zavěšení. Vy si můžete recept také vyzkoušet. My si ho určitě vyzkoušíme a perníčky upečeme.

Co potřebujete: 400 g hladké mouky, 140 g moučkového cukru, 50 g másla, 2 vejce, 2 lžíce tekutého medu, 1 lžička jedlé sody, 1 lžička  perníkového koření a žloutek na potření upečených perníčků.

Postup: Cukr utřete s máslem, medem a kořením. Do směsi přidejte mouku se sodou a vypracujte těsto. Nechte půl hodiny odležet v lednici a pak už můžete vykrajovat a péct asi 8 – 10 minut na 180°C ve vyhřáté troubě. Horké perníčky potřete žloutkem, aby se krásně leskly.