Divadelní festival Kytka

bez_nzvu_1_430_01

Již jedenáctý ročník divadelního, hudebního a tanečního festivalu Kytka byl tento školní rok zařazen jako jedna z aktivit probíhajícího příhraničního projektu Ruka w reke. Proto byli tento rok hosty festivalu také žáci ze speciální školy z polského Prudniku.

Tento projekt je realizován v rámci Operačního programu příhraniční spolupráce 2007-2013 ČR-PR prostřednictvím Euroregionu Praděd a je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj

„ Překračujeme hranice“.

V městském divadle v Bruntále, na prknech co znamenají svět, jsme měli dne 13. 11. 2012 možnost vidět exhibici všeho, co děti dovedou a jak skvěle se umí předvést.

Jako již tradičně i letos byl festival rozčleněn na dva bloky vystoupení. První část byla věnována menším divákům a hned po přestávce se účinkující soustředili na hlediště zaplněné dětmi z druhého stupně.

Festival zahajovali žáci 2., 3. a 4. Třídy se svým skvělým tanečním vystoupením Bananafon. Paní učitelky Rumianová, Rajtrová a Veselá s dětmi cestovali do daleké Afriky, kde se zvířátka chtěla vyrovnat lidem a zkoušela telefonovat s upraveným bananfonem. O skvělou výpravu a kostýmy se postarala paní učitelka Lašáková.

Video Bananafon

 

Po nich jsme mohli vidět kreativní pohádku O veliké Řepě, plnou barev a hudebních vstupů pod vedením p. učitelek Nedopilkové a Kalouskové s dětmi z 1. a 5. třídy.

Video O řepě

Naši přátelé z Polska se představili s pohádkovým příběhem Calineczka, což byl volně zpracovaný příběh o Malence.

Video Calineczka

Následující kuřátka společně s flétnovým souborem nás provedli lidovými písněmi. Byli jsme rádi, že se zapojili i žáci ze ZŠ Petrin s paní učitelkou Svobodovou a Procházkovou.

Největší aplaus sklidili bubeníci ze ZŠ speciální, kteří si letos své bubenické show oživili hudebním doprovodem známých, rytmických hitů zpěvačky Shakiry a skupiny Queen. Součástí ansámblu byly i paní učitelky Černotová a Holásková.

Video Showmani

Aby nám diváci nevychladli, nastoupila Zumba s panem učitelem Daníškem. A první blok na ochlazení zakončili.

Video Zumba

 

Sněhuláci se svým pásmem, opět s pompézní výpravou. Herci bravurně zapojili publikum do svých malých divadelních výstupů, které byly doplněny písničkami.

Video Sněhuláci

Po krátké pauze následovala druhá část programu určená starším žákům. Tentokrát zahajovala ohnivá Zumba a nepřekonatelný taneční mistr Jaroslav Daníšek a jeho žáci.

Žáci polské partnerské školy si připravili taneční výstup roztleskávaček.

Video Dance

 

Již jako tradičně vystoupili klienti Polárky s Jakubem Holčapkem a zabubnovali skvělé bubenické představení.

Nejnebezpečnější vystoupení měli žáci pana učitele Ivoše Bučka. Jejich Parkour Free Runnig byl ohromující a svou exhibici zvládli kluci z vyššího stupně i jediný páťák bez zranění.

Video Street parkour

Profesionální výkon předvedly s tanci Vintáž a Africké bubny orientální tanečnice skupiny Dambra, při jejichž tanci nejen chlapecká část dětského publika nevěděla na jakou část těla dívek se dívat dřív. Nádhera!

Video Dambra 1

Video Dambra 2

 

Barvy moderních tanců hájili v letošní Kytce žáci z 6. A a 9. B. Street dance a HIP HOP s nimi nacvičily paní učitelky Románková, Vondrová a Kostková.

Video Street dance

Video Hip hop

 

Letošní festival oživili jedinečným vystoupením bratři Kokyovi. Přestavili publiku stejnou skladbu Summer time od L. Amstronga ve dvou provedeních a to na housle a saxofon. Prezentace vážné hudby naživo byla pro festival nový prvkem.

Video Kokyovi

Festival byl ukončen originálním „tanečním koncertem“ vysoké úrovně, který nám předvedla skupina HD Crew. Přestavení Věčerníček není možno výstižně popsat. Je třeba jej vidět!

Video Večerníček

Celým programem nás provázeli žáci paní učitelky Zdražilové a Greškové. Skupina byla rozdělena na moderátory a tzv. předskokany, kteří svými krátkými ukázkami uváděli jednotlivá vystoupení.

Video moderátoři 1

Video moderátoři 2

 

Děkujeme všem, kteří přiložili ruku k dílu a díky nimž na festivalu kytka 2012 nic nechybělo.