
Na tuto otázku si mohli žáci 2. stupně naší školy odpovědět po návštěvě Planetária v Brně, kde se na naučné stezce mohli dozvědět a vyzkoušet si mnoho zajímavého, například planetární rover, astronomický dalekohled, spektroskop, kaleidoskop, polární dalekohled, gravitační siloměr, pixelovou stěnu, zvukovod, krasohled, planetární váhy.
V sále digitária potom navazoval výukový program Planety: Cesta sluneční soustavou. První zastávkou byl Měsíc, jediné vesmírné těleso, na kterém lidé dosud přistáli. Dalším cílem byl Mars. Proč? Je blízko, navíc se ze všech ostatních planet nejvíce podobá Zemi. Naše výprava se však ještě nezastavila. Pokračovali jsme ke čtyřem plynným obrům – Jupiteru, Saturnu, Uranu a Neptunu. Prolétli jsme také kolem kometárního jádra – kosmického ledovce, jehož složení odpovídá materiálu, ze kterého před 4 a půl miliardami roků vznikla celá Sluneční soustava. A také nás čekala trpasličí planeta Pluto.
Proplouvání vesmírem byl pro nás všechny fascinujícím zážitkem, který nám přinesl neočekávané představy o tak vzdálené Sluneční soustavě.
Tato aktivita byla realizována v rámci projektového dne mimo školu – Šablony II.