Pojedeme do Světa techniky v Ostravě

Žáci naší školy se zúčastní zajímavého výletu. 6. prosince pojedeme do Velkého světa techniky v Ostravě. Moc se těšíme.

Ještě letos se do oblíbeného science centra Svět techniky v Dolních Vítkovicích (DOV) podívá až 2170 dětí z celkem 27 škol Moravskoslezského kraje. Jejich vstupy budou uhrazeny z peněz, které pro tento účel spolku DOV poskytla Outlet Arena Moravia. 
„Outlet Arena je našim novým partnerem a pomůže nám tímto způsobem zpřístupnit expozice pro školy a školáky, kteří by se k nám jinak nedostali.  Zejména pedagogové ze vzdálených měst jsou za finanční podporu Outlet Areny Moravia velmi rádi, protože finanční možnosti by některým žákům návštěvu Světa techniky neumožnily,“ vysvětlil výkonný ředitel DOV Petr Koudela s tím, že je častou praxí, že školy získávají na vstupy do DOV finance od svých zřizovatelů nebo právě od firem z regionu.
Interaktivní science centrum Svět techniky školáky uvítá v obou svých částech. V supermoderní budově Velkého světa techniky s Divadlem vědy a 3D kinem. A také i v bývalé VI. energetické ústředně Malý svět techniky U6, kde poutá pozornost expozice úžasných technických vynálezů od parního stroje až po kosmické moduly.
„Rádi se podílíme na projektech, které mají smysl a podpora dětí a jejich vzdělání je jedním z nich. Naše outletové centrum si klade za cíl podporovat Moravskoslezský kraj a být jeho dobrým partnerem. Díky naší finanční podpoře a spolupráci s DOV jsme zajistili prohlídky do Světa techniky pro tisíce žáků ze všech koutů Moravskoslezského kraje. Tento projekt jsme odstartovali se začátkem školního roku 2019/2020 a první školy se do DOV vypravily již v pondělí 21.října. 2019,“ říká Petr Leder, ředitel Outlet Arena Moravia.
Ve Velkém světě techniky najdou děti kromě čtyř stálých expozic také dočasnou výstavu Crash!!!, kterou financoval Moravskoslezský kraj. „Přes dvě tisícovky dětí si užijí spoustu zábavy, ale také poučení. Například interaktivní výstava Crash!!!, kterou financoval Moravskoslezský kraj, zanechá v návštěvnících velmi silný dojem. Děti na vlastní kůži prožijí ukázky mnohdy nebezpečných dopravních situací z pozice řidiče, cyklisty i chodce. Jak jsme ve Světě techniky v Dolních Vítkovicích zvyklí, děti i jejich učitele čeká spousta zajímavostí i poučení,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch Jan Krkoška.