Kytka už je plnoletá

Ve středu 27. listopadu jsme oslavili 18. narozeniny hudebního, tanečního a divadelního festivalu „Kytka“. Oslava to byla vskutku velkolepá. Třináct souborů se prezentovalo ve dvou blocích. Program trval hodinu a půl, vystoupení byla tématicky zaměřená na ohlédnutí za předchozími ročníky festivalu. 

Diváci viděli nová vystoupení různých žánrů, která zároveň připomněla vystoupení z minulosti. Vybrat si mohl každý. Na začátku zatančily žákyně 8. třídy baletní choreografii na písničku „Little do you know“. Tanec podtrhly nádherné bílé kostými doplněné třpytivým líčením. Děvčata doslova zazářila.

Již tradičním hostem festivalu jsou bubeníci, letos to byli žáci 5. třídy. Bubnovali jako o život, celé vystoupení zjemnily zvuky tibetských mís a dešťové hole. Slyšet jste mohli i indiánskou píseň.

Žáci speciálních tříd se prezentovali county sestavou na známou melodii písně „Zuzana“. S kovbojskými klobouky jim to opravdu moc slušelo a roztleskali celý sál.

Šesťáci si připravili veselý rozverný tanec na písničku „Bylo léto“. Do vystoupení se pustili s odhodláním uspět, a to se jim opravdu povedlo.

Naši sedmáci tančili náročné taneční sestavy, u kterých jsme obdivovali, jak si zvládli choreografii zapamatovat. Obstáli na jedničku s hvězdičkou. Celé vystoupení podtrhly bílo – černé kostýmy.

V 9 hodin a 15 minut SEČ nás poctila vzácná návštěva z planetky O – Mua – Mua, došlo k blízkému setkání třetího druhu. Mimozemšťan byl velmi pohyblivý, pružný, veselý, dováděl až diváci žasli. Taneční show páté třídy prosvítila vesmírná světýlka.

Naši hosté z Petrina zahráli a zazpívali pohádku „Paleček“ na motivy pohádky Františka Hrubína. Děti hrály na flétny, doprovázel je pan učitel Dufek hrou na kytaru a krásně recitovaly pohádku.

Milovníci hip hopu si také přišli na své. Vystoupení zahájila světelná show a pak to naši hiphopeři ze sedmičky rozbalili. Sice dosud nevíme, zda hiphopeři jedí koprovku, ale hip hop umí.

V Tongu se sice vodník nevyskytuje, ale zato na Moravě, konkrétně v Bruntále na Kytce, jich bylo hned pět. Své premiérové vystoupení si holčičky z první třídy opravdu užily. Statečně jim sekundovali třeťáci, kteří se jich, jako správní kamarádi, ujali.

Stejně jako do Prahy, tak i na náš festival, zavítala světoznámá hudební skupina KISS. Čtvrťáci svou energií rozehřáli publikum a předvedli úžasný rockový výkon. V líčení byli k nepoznání. Kdo bude mít zájem, může se na ně zajet do Prahy podívat. Budou mít koncert 1. července 2020 ve 20:00. Kde? To už si zjistíte sami.

Každá Kytka měla svou pohádku. Ta letošní se jmenovala „O tygříkovi“. Pohádku hráli žáci z pátých tříd. Úžasný výkon předvedla Lety v roli tygříka. Ostatní ji vydatně pomáhali, krásně hráli a diváci v sále ani nedutali.

Za nejroztomilejší vystoupení lze označit malé berušky, které připomněly úspěšnou pohádku o zamilovaném Ferdovi a Berušce.  Hlavní role tančila Ivetka a Aleš ze třetí třídy.

Zajímavým a nádherným představením byla stíhohra žáků speciálních tříd. Mnohé diváky tento „Příběh velké lásky“ rozplakal, byl krásně dojemný.

Na závěr jsme si společně zazpívali refrén písničky Michala Davida „Pár přátel“, kterým jsme chtěli poděkovat naší paní ředitelce Pavle Pasekové za to, že s námi 18 let na všech Kytkách byla a podporovala nás.

Tato akce byla finančně podpořena Městem Bruntál.