Vánoční vycházka

Část slunného dopoledne posledního dne školy před vánočními prázdninami letos využili žáci tříd 2.A a 9.C se svým pedagogickým doprovodem k hezké zimní vycházce na vánočně vyzdobené bruntálské náměstí.
Prohlédli jsme si vánoční strom a obdivovali jeho obrovské stříbrné baňky. Všichni jsme si postupně zazvonili na zvoneček tamní zvoničky s myšlenkou, aby se vyplnilo naše přáníčko. Dále jsme si prohlédli řezbářské ztvárnění betlému, popovídali si o jeho jednotlivých postavách a jeho symbolice. Nezapomněli jsme se u betlému také vyfotit.:-)
Naší další část vycházky jsme nasměrovali kolem farního kostela, kde bývá každoročně nainstalován krásný pohyblivý betlém z řezbářské dílny pana Nedomlela. Dále jsme se prošli kolem bruntálského zámku a přes plot nahlédli do zasněženého zámeckého parku.
Ač krásně svítilo sluníčko, mrazík nás přeci jen trošku štípal do nosů   a popoháněl zpět do tepla naší školy. Čekala nás ve třídě následně besídka s napečenými vánočními dobrůtkami, teplým čajem a vánoční pohodou.

Za 2.A a 9.C zapsala Hádělová Helena