Plaveme a dovádíme

Rok 2022 uplynul jako voda. A protože vodu mají žáci ze Základní školy speciální moc rádi, chodili jsme v rámci hodin Tělesné výchovy plavat do Wellness centra v Bruntále. Žákům jsme pořídili nafukovací kruhy, rukávky i plavací čepice a hurá do bazénu.

Tentokrát malý dětský bazének zůstával skoro prázdný. Naši žáci jsou totiž tak šikovní, že se nebojí plavat ve velkém bazénu a odváží se i do divoké řeky. Samozřejmě pod neustálým pedagogickým dohledem. A kdo měl ještě trochu strach, mohl si vzít pomocníka – nafukovací kruh nebo rukávky. Někteří si oblíbili potápění a zkoumání, co se děje pod vodou. Potápěčské brýle nám vždy ochotně zapůjčily paní plavčice. A také nesměl chybět tobogán.

Děkujeme městu Bruntál za finanční podporu, díky které mohli naši žáci s různým postižením se svými asistenty a pedagogy navštěvovat plavecký bazén a užívat si plavání i relaxaci.