Den ZDRAVÍ

Ve středu 31.5. měla pátá a osmá třída naplánovaný projektový den s názvem DEN ZDRAVÍ. Cílem projektového dne bylo seznámit žáky nejen se zdravým životním stylem, ale také si připomenout, jak o své zdraví můžeme pečovat a jak se o něj správně starat.

V úvodní hodině projektu jsme žáky namotivovaly videem – „Fandíme zdraví“, které bylo zaměřené na správný jídelníček a pohyb.  Většina žáků se velmi aktivně zapojovala a měla na toto téma mnoho zajímavých podnětů.

Po úvodní hodině, si žáci trochu pohráli s letáky, ve kterých museli najít a vystřihnout zdravé a nedravé potraviny. Rozdělovaní potravin jim nedělalo žádný problém.

V další části projektu jsme se bavili o tom, jak by se měly děti správně stravovat a jak by mohly také vypadat jejich svačiny do školy. Názorně jsme si ukázali zdravější varianty potravin, které žáci běžně znají. Součástí byly samozřejmě také ochutnávky a děti měly uhádnout podle chuti, o jaké jde potraviny. Místo klasických slaných brambůrek jsme ochutnali například mrkev, banán, jablko, ředkvičku atd.,

V předposlední části si vyzkoušeli připravit i svou zdravou pomazánku. Po bagetkách s mrkvovou pomazánkou se jen zaprášilo. V poslední části si své nové informace ověřili na pracovních listech.

Celkově den žáci hodnotili pozitivně, odnesli si mnoho nových a užitečných informací. Někteří zjistili, že i zdravé potraviny mohou být dobré. Budeme tedy doufat, že se žáci budou o své zdraví zajímat i do budoucna, nejen na projektových dnech.