Sluneční soustava a planetárium Ostrava

V rámci projektu návštěvy ostravského planetária si pro nás paní učitelky Y. Lašáková a paní asistentka Z. Horňáková připravily projektový týden na téma Sluneční soustava. Každá třída si vylosovala planetu se kterou nás v rámci projektu seznámila a také svou planetu vytvořila. Práce se dětem vydařila a naši školní chodbu zdobí krásná vesmírná projekce.

Ve čtvrtek 15.6. vyrazil první stupeň na exkurzi do ostravského planetária. Cesta byla sice delší, ale rychlá. Byli jsme všichni natěšeni a plni očekávání.

Po příjezdu v určeném čase jsme se přesunuli do sférického kinosálu, kde jsme zhlédli projekci hvězdné oblohy a zároveň jsme se seznámili se základními tělesy Sluneční soustavy a pohyby Země a Měsíce. Dozvěděli jsme se něco o objektech denního a nočního nebe – Slunce, Měsíc, planety, hvězdy a souhvězdí. Někteří z nás se snažili zorientovat na noční obloze, sledovat hvězdy, mlhovinu i celé galaxie. Byla to parádní podívaná!

Na závěr nám byla na celooblohové projekci promítnuta pohádka Lucie a tajemství padajících hvězd. To byla paráda. Na závěr naší výpravy jsme si prošli expozice a prozkoumali jsme vesmír.

Jak jsme si to užili se můžete podívat v našem videu:https://youtu.be/aSC3law7h-w

Tato akce byla realizována v rámci projektu 3.2.2.