Loutková pohádka pro 1.stupeň

V úterý 20. února naši školu poctila svou návštěvou profesionální loutková scéna Kašpárkovo divadlo. Přítomné děti se sešly v naší školní jídelně, kde již byla připravena divadelní scéna pro představení. Loutkoherečka paní Antošová se dětem představila, navázala s nimi kontakt, řekla pár slov o představení a děti jí slíbily, že po scénce s částí pohádky zazpívají písničku, aby mohla pohádka pokračovat dále. Paní Antošová nám zahrála  pohádku Jak se drak chtěl oženit.  Děti byly vtaženy do děje, zazpívali si s loutkami písničky, prohlédli si loutky a něco zajímavého se dozvěděly. Na konci představení dětem loutkoherečka popsala, jak loutka vypadá, jaké má části, děti si vše mohly prohlédnout a zeptat se na to, co je zajímá. Ve třídě navazovala další práce na téma marionety, žáci se seznámily s druhy loutek a ti šikovnější se snažily loutku vést. Žáci si uvědomili, že herečka musí měnit hlas, aby příběh byl poutavý a aby poznali, která postava právě hovoří. Žáci 4.a 5. třídy získali povědomí o pojmech výtvarník, loutkoherec, scénář, kulisy, doprovodná hudba, autor textu apod.
Tato akce byla realizována z projektu 3.2.2. Podpora sociálně znevýhodněných žáků.